שתף קטע נבחר

מגדלים כלב? מספר הטלפון שלכם יפורסם ברשת

הכלב אבד? מצאתם כלב משוטט ומחפשים את בעליו? בכוונת משרד החקלאות לפרסם החל מיוני 2010 את מספר הטלפון של בעלי כלבים, בנוסף לכתובת המגורים ולמידע על הכלב שחשופים כיום לציבור באתר הארצי לרישום כלבים. לבעלי הכלבים תינתן אפשרות להסתיר את מספרם באתר

בשורה לבעלי הכלבים: במשרד החקלאות מתכננים לפרסם, החל מה-1 ליוני, 2010, את מספר הטלפון של בעלי הכלבים לעיון הציבור, במאגר הכלבים הארצי של משרד החקלאות, וזאת בעקבות החלטת ועדת הכלכלה אתמול (ג') בכנסת.

 

שר החקלאות, שלום שמחון, ביקש בפנייתו לוועדה להאריך את הוראות השעה בדבר פרסום פרטי בעלי הכלב עד לתאריך 31.5.2010. במשרד מציינים כי לאחר מועד זה, צפויות להיכנס לתוקפן תקנות חדשות בתחום וככל הנראה יכללו טופס המאשר לבעל הכלב לחשוף את מספר הטלפון שלו במרכז הרישום, לעיון הציבור. בעלי כלבים שלא יהיו מעוניינים לחשוף את מספר הטלפון שלהם, יצטרכו ליצור קשר עם המשרד ולהורות לו על הסרת המידע האישי. עוד מציינים במשרד כי תהליך הטמעת התוכנות המתאימות שתאפשרנה את עדכון הפרטים, יימשך כשנתיים.

 

באתר המרכז הארצי לרישום כלבים של משרד החקלאות והשירותים הווטרינריים רשומים כיום 385,882 כלבים ומוצגים בו פרטי בעליהם הכוללים את שמם המלא וכתובת מגוריהם. לצד שם הכלב ובעליו מצוין  באתר גם מינו, תאריך הלידה שלו ומועד החיסון האחרון, האם הכלב מוגדר כמסוכן ומתי עבר ניתוח עיקור או סירוס.

 

"הפרטים הרשומים במרכז הרישום מאפשרים לציבור, לעמותות למען בעלי חיים ולרשויות הווטרינריות העירוניות לאתר את בעליהם של כלבים משוטטים, שאבדו ולהשיבם לבעליהם", כך נמסר ממשרד החקלאות בתגובה לפניית ynet. "במקרה של נשיכה או תקיפה, ישנה אפשרות לברר את פרטי הכלב, תוקף רישיונו וחיסונו נגד מחלת הכלבת, לפי פרטי הבעלים".

 

עוד כתבות בנושא:

 


 

"האינטרס הציבורי גובר על צנעת הפרט"

בתחילת יוני 2007, נחשף לראשונה ב-ynet כי באתר המרכז הארצי לרישום כלבים נמצאים פרטיהם של עשרות אלפי בעלי כלבים בישראל שנתנו לחיות המחמד שלהם שבב זיהוי. הפרטים היו חשופים לכל ובאמצעות חיפוש פשוט ניתן היה לדעת את הכתובת, מספר הטלפון ומספר הזהות של כל בעל כלב.

 

הפגיעה בפרטיות עוררה סערה, שהביאה להסתרת מספרי הזהות ומספרי הטלפון באתר, בעקבות התערבות ועדת הכלכלה בכנסת. הועדה החליטה להסיר באופן זמני את מספר הטלפון והורתה למשרד החקלאות להיערך מבחינת תשתית טכנולוגית לקראת פירסום מחודש של מספרי הטלפון באתר, בטענה כי "האינטרס הציבורי ליצור מאגר מידע אמין ונגיש לציבור, גובר על אינטרס צנעת הפרט".

 

כעת, עם ההחלטה החוזרת לאפשר לאפשר גישה לפרטים המלאים - לרבות מספר הטלפון  - הדבר עשוי לאפשר לווטרינרים רבים לאתר ביתר קלות את בעליהם של כלבים אבודים, משוטטים או תוקפנים גם בשעות הלילה או בסופי השבוע. 

 

לא מעוניינים שמספר הטלפון שלכם יהיה גלוי לעיון הציבור? במשרד מבטיחים כי הציבור יהיה רשאי לבקש את הסתרת מספר הטלפון, באמצעות פניה למרכז הרישום או לבקש זאת מהרופא הווטרינר העירוני או מרופא וטרינר מוסמך בעת סימון הכלב. במשרד החקלאות מציינים כי על גבי הרשיונות שיונפקו בעתיד לכלבים, תצויין הודעה על הזכות להסדיר את הנושא.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יעזור לאתר כלבים אבודים או יפגע בפרטיות בעלי הכלבים?
צילום: jupiter
המידע נגיש לכל גולש
צילום: index open
מומלצים