שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  האיש שהתיש את מלאך המוות - עכשיו הסרט
  ליאור דנגור, גבר צעיר ופעיל בן 33 בלבד, גילה שהסרטן מתפשט בכל גופו, מהכליות לעצמות. היום, שנתיים וחצי לאחר הגילוי, הוא ואשתו תמי מצפים לילד ראשון, בולעים את החיים בנסיעות וטיולים, ומקווים שהמחלה - שנמצאת עכשיו בנסיגה - תאפשר להם לחיות ולהמשיך להיאבק יחד. הערב ישודר הסרט "להתיש את מלאך המוות"

  איך מגיב בחור צעיר, בשיא כוחו ואונו, כשהוא מגלה יום אחד שהוא חי בסיוט שהתגשם? ליאור דנגור, היום בן 33, עבר את זה: לפני שנתיים וחצי התגלה בגופו גידול בכליה ששלח גרורת לבלוטת יותרת הכליה, לריאות ולעצמות בצלעות, חוליות עמוד השדרה, האגן והירך.

   

  היום, שנתיים וחצי אחרי הגילוי ההוא, כשהוא ואשתו תמי מצפים לילד ראשון, מחלתו של ליאור נמצאת בנסיגה. חייהם של בני הזוג ומאבקם במחלה, הבדיקות והטיפולים, והתעקשותם של השניים לבלוע את החיים ולא לתת למחלה לעצור אותם, מתועדים בסרט "להתיש את מלאך המוות" שישודר היום בערוץ הבריאות. "אני על איילון בדרך הביתה", מספר ליאור על היום שבו סיפרו לו שיש לו סרטן, בקטע מהסרטון שלפניכם, "ואני חושב שאני צריך לדבר עם אמא שלי, ולהסביר מה זה אומר: 'ליאור חולה סרטן'".

   

  מתוך "להתיש את מלאך המוות" באדיבות ערוץ הבריאות

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   
  "אני במצב טוב", מספר ליאור השבוע בראיון ל-ynet. "התחלתי מחזור 22 של התרופה סוטנט ובמקביל תמי התחילה שבוע 22 של ההריון.". בקיץ האחרון עבר ליאור הליך בשם קיפופלסטיה, המיועד לתיקון של חוליות ועצמות שנשברו בשל הגרורות. "מאז שעשיתי את הניתוח אני באיכות חיים טובה יותר, בלי כאבים. חזרתי לחיים נורמליים".
   

  הטיפולים, מציין ליאור, עזרו לו מאוד: "בעקבותיהם המחלה נסוגה משמעותית. היא נמצאת במצב של מין תרדמת כזו. הבאנו את המחלה למצב שמערכת החיסון יכולה להתמודד איתה. עשיתי בדיקות CT ו-MRI והו יצאו טובות. נראה שאין תאים סרטניים בעצמות", הוא אומר ונוקש נגד עין הרע.

   

  בוקר בהיר אחד

  לפני כשנתיים וחצי, התחיל ליאור לסבול מכאבים לא מאופיינים בצלעות ובצד. בצילום רנטגן נראה שבר בצלע, והרופא שיער שמדובר בתוצאה של משחק טניס. אביה של תמי, רופא כירורג, חשב מייד ש"בחור בן 31 לא שובר סתם צלע". הוא היה

   הראשון שהעלה את האפשרות שאולי מדובר בסרטן.

   

  האבחנה לאחר בדיקת ההדמיה היתה קשה: בגופו של ליאור נראה גידול שהתפשט באיברים רבים בגופו. "הרגשתי שהגוף שלי הוא כמו גבינה שוויצרית עם חורים", נזכר ליאור.

   

  ליאור החל בסדרת טיפולים ובהם ניתוח, הקרנות, נטילת התרופה האונקולוגית סוטנט וטיפול ייחודי שבו קיבל חיסון בשם DNP, המכיל תאים סרטניים שהוצאו מהגידול שלו ועברו שינוי במעבדה. מטרת החיסון היא להמריץ לפעולה את המערכת החיסונית בגופו. ליאור הוא בין החולים הראשונים שקיבלו את החיסון הזה בסוג הסרטן שלו, במקביל לנטילתה של התרופה סוטנט.

   

  לצד הטיפולים, החליט ליאור שדרך ההתמודדות המיוחדת שלו תהיה כתיבה של בלוג. "אחת הבעיות שאיתן מתמודד חולה ובטח צעיר כמוני היא כמות הטלפונים. אם הייתי אצל האונקולוג כולם רוצים לדעת מה הוא אמר. זו לא שפעת ולך תספר סיפור של שעתיים ל-80 אנשים. את הפוסט הראשון שלחתי ל-90 ומשהו, והבנתי שזו מדיה שיכולה להקל על החיים שלי כחולה".

   

  הציפייה לתינוק הוסיפה מימד נוסף לבלוג: שימור, הנצחה והמשכיות. לפני כשלושה חודשים אמר ליאור ל-ynet: "אם אני לא

   אהיה פה בעוד כמה שנים, הדברים האלה יישארו לנצח. זה אני ברמה האסתטית, זו הכתיבה שלי. כשיהיה לי ילד הוא יוכל לקרוא את זה ולדעת מי אני. מי שקורא יודע שזה אני, ליאור. זה הזיכרון שלי". 

   

  על החשיפה האישית שלה זכו ליאור ותמי בעקבות הכתבה ב-ynet, בבלוג - ועכשיו בסרט, אומר לנו ליאור השבוע: "החשיפה הזו עשתה טוב, אבל אני עכשיו בשלב שבו אני בודק עד כמה החשיפה הזו והקשר עם עוד חולים טוב לי. לפעמים יש מקומות שזה יותר קשה. אני יותר בררני בזמן האחרון, אני מרגיש שהחיים חוזרים להיות נורמליים ואתם חוזרת האינטימיות וגם רצון לחזור לרמת חשיפה נורמלית. במיוחד עכשיו כשמתכוננים ללידה יש רצון לחזור לסדר עדיפויות".

    

  ליאור ותמי מתכננים גיחה אחרונה כזוג, לפני הלידה, למשפחתה של תמי בצרפת, ומתכננים מעבר לדירה גדולה יותר. 

   

  הסרט "להתיש את מלאך המוות" ישודר היום (ב') בערוץ הבריאות של הלווין והכבלים, בשעה 22:00

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שלום דוקטור
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים