שתף קטע נבחר

מופז: לבני גורמת נזק לישראל ולקדימה

מס' 2 בקדימה כינס עיתונאים והשתלח בחריפות ביו"ר המפלגה: "כשאני רואה את הנזקים שהיא גרמה למדינה ולקדימה אני לא יכול לשבת בשקט". הוא תקף את היעדר המנהיגות - וטען כי לבני מקבלת החלטות באמצעות SMS מיועציה. מקורבי לבני: הטענות פאתטיות, מופז התקפל

"לבני גורמת נזק למדינת ישראל, לקדימה ולחברי הסיעה". כך האשים אחרי הצהריים (יום ב') מס' 2 בקדימה, ח"כ שאול מופז, במה שנראה כשיא חדש בעימות הפומבי בין השניים. מקורביה של לבני השיבו לחלק מהטענות, ואמרו כי אלה מעידות על התקפלות של מופז.

 

מופז, שכינס תדריך לעיתונאים בכנסת לאחר ישיבת הסיעה, הוסיף: "המדינה סובלת מכך שקדימה לא נמצאת בממשלה. גם קדימה סובלת מכך,

וחברי הסיעה שאינם מצליחים להשפיע. זה לא התנועה שלה. זו לא התנועה שלי וזו לא התנועה של אף אחד. המצב בקדימה הוא שהמנגנון זו קופסה שחורה והתקנון דרקוני".

 

"כשאני רואה את הנזקים שהיא גרמה למדינה ולקדימה אני לא יכול לשבת בשקט. אני לא יכול לראות כיצד היא גורמת לנזקים ולשבת בשקט", אמר.

 

"אם לבני רוצה לקבל אשראי, אמרתי לה: 'בבקשה, בואי תקבלי אשראי מחברי קדימה'", אמר מופז, שמזה תקופה מנסה לקדם פריימריז במפלגתו בזמן הקרוב - בניגוד לעמדתה של לבני. "אני קורא תיגר (על מנהיגות לבני - א.מ.) באופן דמוקרטי ואני מבקש שזה יהיה בשלושה החודשים הקרובים. אמרתי שאני דורש תשובה".

 

"לאחר שקדימה קיבלה 28 מנדטים והיתה הזדמנות להקים ממשלה, אף אחד לא ידע מה ביבי הציע לה. מעולם לא שמענו מה הוא הציע לה. היום אנחנו יודעים שהוא הציע הרבה תפקידים. היא דחתה את כל זה. קדימה יכלה היום להיות חלק מרכזי מהממשלה הזאת. זה יצר מצב של חוסר אמון במנהיגות שלה" הוסיף.

 

קבלת החלטות ב-SMS?

מס' 2 בקדימה המשיך לתקוף וטען כי לבני אינה מקבלת החלטות מבלי היוועצות תכופה ביועציה. כדוגמה לכך הוא סיפר על השתלשלות עניינים במהלך ישיבת הסיעה, באשר לנושא הפריימריז: "קודם היא לא ידעה איך להגיב, ואחר כך אמרו לה 'תעלי את זה מייד להצבעה'. היא שלחה SMS וכל הזמן הפכה לראות מה התשובה.

ואז, אחרי שהגיעה תשובה, אמרה 'עכשיו נביא את זה להצבעה'. היא הייתה פתאום נחושה מאוד, כי מישהו אמר לה כנראה רק זה".

 

מופז תקף את מה שהגדיר כהיעדר המנהיגות של לבני - וטען כי מי שמקבל החלטות בקדימה הם למעשה היועצים שסביבה. "אני חרד להחלטה הבאה. איש מצמרת קדימה לא היה שותף בקבלת החלטות מרכזיות, כולל לא בפעם האחרונה. לא היינו שותפים. אם לא יהיו פריימריז אני לא יודע מה יהיה. כל יום שעובר ואין אשראי למנהיגות - יש נזק".

 

בהמשך התייחס מופז בהרחבה לאשמות שהשמיע לאחרונה באשר למעשים "על גבול הפלילי" שנעשו בקדימה: "יצאה קריאה מדובריה שאם יש לי טענות שאלך למשטרה. אני לא הולך להתלונן על הפריימריז. כוונתי לאי הסדרים שנעשו במוניציפאלי. זה נמצא בבדיקה של מבקר המדינה. יש גירעון של מיליונים. אם היא רוצה שאלך למשטרה – אלך למשטרה".

 

מקורבי לבני: הטענות פאתטיות

מקורבי לבני טענו בתגובה כי מופז "התקפל" ברגע האמת בישיבת הסיעה. לדבריהם, "אם זו דרכו של מופז להסביר מדוע ברגע האמת הוא התקפל אל מול קריאות התיגר שלו, וסירב להעלות להצבעה את הצעתו להקדמת הפריימריז - הרי שזה מעיד על המבוכה הרבה שהוא מצוי בה".

 

לדברי המקורבים, לבני הבהירה למופז שאם הוא רוצה לדעת מה החלטתה

בנושא הקדמת הפריימריז - הנושא יובא להצבעה עוד היום, אלא אם מופז יבקש שלא תתקיים הצבעה בנושא. "מופז בחר, והוא יודע היטב למה, שלא לקיים את ההצבעה היום", אמרו.

 

מקורביה הוסיפו: "טענותיו של מופז פאתטיות, ובפרט - סיפור ה-SMS הוא מוזר ופאתטי לחלוטין ומעיד בעיקר על ההלם שהיה מצוי בו בישיבת הסיעה מהחלטתה של ציפי להעלות את הנושא להצבעה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מופז. לבני מסוכנת
צילום: ירון ברנר
לבני. עסוקה ב-SMS?
צילום: גיל יוחנן
מומלצים