שתף קטע נבחר

רוצים לקבוע תור לרופא משפחה? שלחו SMS

שירות חדש בקופ"ח כללית מאפשר למבוטחים להזמין תור אצל רופא המשפחה או רופא הילדים באמצעות פעולה משולבת של שליחת SMS וחיבור לרשת - ללא צורך בקוד סודי מהמרפאה. עלות השירות: 50 אגורות. בקרוב: חולים יחדשו מרשמים לתרופות כרוניות דרך האינטרנט

חדש בכללית: מעתה ניתן לקבוע תור לרופא גם באמצעות שליחת SMS. השירות החדש הושק לאחרונה ומאפשר להזמין תור לרופא המשפחה ולרופא הילדים באמצעות הנייד, ללא צורך בקוד סודי מהמרפאה. מהכללית נמסר שבשלב הניסוי של הפעולה, זומנו למעלה מ-40 אלף תורים בדרך זו. 

 

15% מכלל זימוני התורים - באינטרנט

התהליך ניתן לביצוע רק במכשירים שפתוחים לאפשרות גלישה ברשת ולקבלת תכנים. התהליך הוא כדלקמן: שולחים SMS עם המילה "כללית" למספר 2701 ומקבלים הודעה חוזרת עם קישור, המאפשר גישה לשירות. פותחים את הקישור, מזינים את מספר תעודת הזהות ואת שנת הלידה, ומקבלים מועדים לביקורים הקרובים ביותר לרופא המטפל. בוחרים את המועד הנוח, מאשרים בלחיצת כפתור - ומועד הביקור נקבע. עלות השירות הוא 50 אגורות, אך ניתן לשמור את הקישור המתקבל על מנת להתחבר אליו בכל עת - וללא כל עלות. 

  

בשנה וחצי האחרונות מופעל בכללית גם שירות של זימון תורים באמצעות האינטרנט. בצורה זו מתבצעות כיום 15% מכלל זימוני התורים בכללית. בנוסף, ניתן לקיים התייעצות עם רופא ברשת, דרך מצלמות האינטרנט. יש לציין כי שירות זה והשירות החדש לזימון תור באמצעות SMS ייחודיים לכללית. 

 

בימים אלו מתחיל פיילוט בארבע מרפאות שבאמצעותו יוכלו חולים לחדש מרשמים לתרופות כרוניות דרך האינטרנט לאחר  אישור רופא, ולקבל את התרופות בכל בית מרקחת.  

 

ד"ר יוסי בהגון מחטיבת הקהילה ב"כללית", המנהל את השירות החדש מסר ל-ynet: "עשינו בדיקה וגילינו שקרוב ל-90%מהאינטראקציות המנהליות וכ-30% מהאינטראקציות בין רופא למטופל בתחום הקליני יכולות להתבצע באינטרנט. מדובר בפעילות שיכולה להתבצע מכל מקום ובכל שעה, שאינה תלויה בזמינות טלפונית ובשעות הפעילות של המרפאות". 

 

בדיקה אקראית של ynet בקרב שבעה מבוטחי הכללית שהתבקשו לנסות את השירות, הניבה תוצאה חיובית אחת בלבד. שישה מבוטחים שניסו להתחבר לשירות, והקישו מספר תעודת זהות ותאריך לידה, לא הצליחו להמשיך בפעולה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בקרוב גם חידוש מרשמים?
צילום: index open
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים