שתף קטע נבחר

בגלל המחאה: מנהל אקרשטיין ירוחם התפטר

פרסום ראשון: מנהל המפעל הדרומי של אקרשטיין התפטר . גורם המעורה בנעשה במפעל טוען: בעל השליטה בחברה, צביקה אקרשטיין, לא היה מרוצה מהדרך שבה המנהל התייחס אל העובדים, ועם התפטרותו, עשוי הסכסוך להיפתר. מקורבי המנהל: "להיפך, הוא ניסה לפשר בין הנהלת הקבוצה לעובדים"

ניצחון לעובדי אקרשטיין ירוחם: מנהל מפעל האריחים בעיירה הדרומית הודיע הבוקר (ה') על התפטרותו מתפקידו. כך נודע ל-ynet. מההנהלת החברה נמסר בתגובה: "המנהל הביע את רצונו לסיים את תפקידו, והנהלת החברה קיבלה את בקשתו ואיחלה לו בהצלחה בהמשך דרכו". בהנהלה סירבו למסור מה הסיבה להתפטרות. 

 

 

גורם אחר המעורה בנעשה בחברה מציג את הדברים אחרת לגמריי. לטענת אותו גורם, הסיבה להתפטרותו של המנהל הייתה יחסי העבודה המעורערים במפעל, שהגיעו השבוע לידי שביתה של יום אחד.

 

המנהל, טוען אותו גורם, גילה יחס נוקשה לעובדים במפעל, שהיווה את אחת הסיבות לתסכול של העובדים ולעובדה שהחליטו להתארגן - ועוד בגוף מיליטנטי כמו "כוח לעובדים".

 

בימים האחרונים החליט צביקה אקרשטיין, בנו של בעל השליטה בחברה המשמש גם כמשנה למנכ"ל, להתערב באופן אישי בסכסוך עם העובדים ולפתוח עמם במשא ומתן.

 

לטענת אותו גורם, אקרשטיין גילה במהלך השיחות עם העובדים את יחסו של המנהל - ולא היה שבע רצון ממנו. עוד טוען אותו גורם כי כעת, לאחר שהמנהל התפטר, יש סיכוי שתיפתח הידברות מוצלחת בין שני הצדדים ושסכסוך העבודה ייפתר באופן ענייני. מקורביו של המנהל, לעומת זאת, טוענים כי הוא דווקא ניסה לפשר בין הנהלת הקבוצה לעובדים - ופוטר כ"שעיר לעזאזל".

 

עובדי אקרשטיין בירוחם השביתו את המפעל ביום שני. העובדים, שהתארגנו לפני מספר חודשים במסגרת ארגון כוח לעובדים והקימו ועד, דורשים מההנהלה להכיר בוועד ולנהל איתם משא ומתן על דרישתם למנוע פגיעה שנעשתה לטענתם, בתנאי עבודתם לכאורה.

 

העובדים, המייצרים את המרצפות והאריחים של אקרשטיין לשיווק בדרום, הכריזו על סכסוך עבודה לפני כחודשיים, בטענה שהנהלה הרעה את תנאיהם. עובדים במפעל טוענים כי ההנהלה ביטלה לחלק מהם את הוותק שצברו והחזירה עובדים ותיקים להשתכר שכר מינימום בלבד.

 

השביתה פרצה השבוע לאחר שההנהלה הזמינה שני עובדים לשימוע, בלא התייעצות עם הוועד, ולאחר שבמפעל נפוצו שמועות לפיהן ההנהלה מתכוונת להעביר מכונות שעד כה הופעלו בידי עובדים ותיקים לידי חברה קבלנית - שמועות שההנהלה עדיין מכחישה.

 

 

הנהלת הקבוצה סירבה עד השבוע להכיר בהתארגנות העובדים, בטענה שאינה מייצגת אותם. שאלת הלגיטימיות של הוועד תוכרע בשבוע הבא בבין הדין האיזורי לעבודה בבאר שבע. ואולם, ביום שני בערב הסכים צביקה אקרשטיין להיפגש עם ראשי הוועד, בפגישת תיווןך שנערכה במשרד התמ"ת.

 

בפגישה סוכם שהשביתה תיפסק וששני הצדדים ימשיכו בהידברות, בתיווך התמ"ת. בהנהלת החברה טוענים כי הפגישה והמשא ומתן אינם מהווים הכרה בוועד ובוודאי שלא ב"כוח לעובדים" וכי הם עומדים על כך שנציגי הארגון לא ישתתפו במו"מ. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עובדי אקרשטיין: יחזרו לעבוד בקרוב?
צילום: הרצל יוסף
מומלצים