שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  גם הפלאפונים מתגייסים למען האיטי
  חברה ReCellular, העוסקת במחזור ובשיחזור טלפונים סלולריים, השיקה תוכנית סיוע לקורבנות רעידת האדמה. לפי התוכנית, אזרחי ארצות הברית שולחים טלפונים סלולריים משומשים לחברה, וזו תורמת 100% משוויים ישירות לצלב האדום האמריקני עבור עבודתו בהאיטי

  עזרה מכיוון מפתיע צפויה להגיע בקרוב לקורנות אסון רעידת האדמה בהאיטי. חברת ReCellular, העוסקת במחזור טלפונים סלולריים, הודיעה כי תחל במבצע מחזור גדול בארצות הברית שכל הכנסותיו יופנו לנפגעים בהאיטי.

   

  על פי הודעת מנהל התקשורת של האו"ם, נכון לשנת 2009 ישנם ברחבי העולם 4 מיליארד מכשירים סלולריים מסוגים שונים ומספרם גדל בהתמדה מדי שנה בקצב מואץ. מהפכת התקשורת הסלולרית הביאה עמה גם את קדחת השידרוגים ודגמים חדשים יוצאים לשוק חדשות לבקרים. כך, עולים בהתאמה מספר המכשירים המושלכים בתדירות גבוהה, ויוצרים טונות על גבי טונות של פסולת מוצקה.

   

   

  בארצות הברית לבדה, ההערכה היא כי למעלה מ-130 מיליון טלפונים סלולריים יוחלפו השנה, כמות השווה לכ-65 אלף טון פסולת. גם בישראל המצב לא יותר טוב, והמספרים מדברים על כ-300 אלף מכשירים בשנה שיוצאים מכלל שימוש.

   

  המשמעות של הפסולת האלקטרונית הזו היא כמויות גדולות של עופרת, כספית, ליתיום, ניקל וחומרים נוספים שאיש מאיתנו לא רוצה למצוא בסופו של יום באדמה או במים שלו.

   

  בשנת 1991 חברת ReCellular האמריקנית זיהתה את ההזדמנות הטמונה במיחזור אותם מכשירים סלולריים שנזרקים לפח, והחלה לשפץ, לעשות שימוש חוזר ולמחזר טלפונים סלולריים על רכיביהם. כיום, החברה, היושבת בדקסטר שבמישיגן, מהווה את חברת המיחזור הגדולה בעולם של טלפונים סלולריים וממחזרת את כל המכשירים שלא ניתן לעשות בהם שימוש חוזר וכן אביזרים נלווים להם כגון מטענים, אוזניות וכדומה.

   

  החברה ממחזרת מדי שנה אלפי טונות של פסולת אלקטרונית. ובכל שבוע היא אוספת 75 אלף טלפונים סלולריים בלמעלה מ-40 אלף נקודות איסוף ברחבי ארצות הברית.

   

  התרומה של מיחזור מכשירים סלולריים לשמירה על הסביבה היא משמעותית לאין שיעור. ממחקרים שנעשו לאחרונה עולה כי אם כל אחד היה מחזיר מכשיר ישן הזרוק אצלו בבית היו נחסכים למעלה מ- 250 אלף טון חומרי גלם, מה שהיה מביא להפחתה של פליטת גזי חממה בשיעור השווה להורדת 4 מיליון כלי רכב מהכבישים.

   

  לאחרונה, כולנו צפינו בכאב גדול בסיקור של רעידת האדמה בהאיטי. חברת ReCellular החליטה לעשות מעשה, ומצאה דרך לתרום כספים בהיקף משמעותי לנפגעים ולשיקום המדינה הענייה ואף לעזור לסביבה במקביל. החברה השיקה תוכנית סיוע לקורבנות רעידת האדמה בשם "טלפונים עבור האיטי" (Phones for Haiti) בשיתוף פעולה עם הצלב האדום האמריקני.

   

  האינדקס הירוק

  ילדים ירוקים

  ילדים ירוקים

  מתנה ירוקה

  מתנה ירוקה

  טיפוח אורגני

  טיפוח אורגני

  משלוחים אורגניים

  משלוחים אורגניים

  תיירות אקולוגית

  תיירות אקולוגית

  גינה אורגנית

  גינה אורגנית

  מודל הסיוע הוא פשוט: אזרחי ארצות הברית שולחים טלפונים סלולריים משומשים לחברה, וזו תורמת 100% משווי הטלפונים הללו ישירות לצלב האדום האמריקני עבור עבודתם בהאיטי. כאמור, הואיל ובכל שנה יוצאים מהשוק בארצות הברית 130 מיליון מכשירים ישנים, הרי שבפוטנציה, מדובר על תרומה של מיליוני דולרים שכן חברת המיחזור משלמת על מכשיר ישן מדגם פשוט כמה דולרים, ועבור הדגמים היקרים יותר (כמו ה"בלקברי" למשל) מגיע התשלום לסכום של כ-100 דולר למכשיר.

   

  במקביל, יצאה החברה בקמפיין שמודיע לאזרחי ארצות הברית כי אם יש להם טלפון סלולרי ישן באיזו מגירה - זו דרך נהדרת לתרום אותו למי שזקוק לו באמת (או לשווי שלו) ובמקביל למנוע מהפסולת האלקטרונית להגיע למזבלות ולזהם את הסביבה. המשלוח נעשה בצורה פשוטה ונוחה באמצעות אתר האינטרנט של המיזם והחברה ממנת את עלויות המשלוח של הטלפונים הישנים.

   

  מחפשים מוצרים ירוקים? מיטב המוצרים והשירותים הירוקים בישראל מחכים לכם באינדקס העסקים הירוקים

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  טלפונים ישנים, מטענים ואוזניות - למען הנפגעים
  מומלצים