שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  "מיטשל הציע: מו"מ על הקלות - בדרג שרים"

  גורמים פלסטינים אמרו שאבו מאזן בוחן רעיון שהעלו האמריקנים, לחידוש משא ומתן בלי שיצטרך להיפגש עם נתניהו. לדבריהם, בשיחות יידונו בין היתר הקלות בשטחים ושחרור אסירים

  האם אלו ה"רעיונות המעניינים" שיוציאו את ישראל והפלסטינים מהקיפאון? נשיא הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, בוחן הצעה מטעם השליח האמריקני המיוחד לאזור, ג'ורג' מיטשל, לפיה המשא ומתן בין הצדדים יחודש בדרג נמוך יותר מדרג המנהיגים. כך דיווחה היום (ב') סוכנות הידיעות "רויטרס". לפי הדיווח, בישראל הביעו נכונות לקחת חלק בשיחות בתיווך אמריקני.

   

  הפסימיות שולטת - דיווחים אחרונים ב-ynet 

   

  מדובר בנסיון נוסף של האמריקנים להחיות את תהליך השלום, על רקע ההאשמות ההדדיות בין שני הצדדים לגבי תנאים לחידוש המשא ומתן. לדברי מקורות פלסטינים המעורים בפרטי שיחותיו האחרונות של מיטשל באזור בסוף השבוע, הוא הציע צעדים בוני אמון שיישפרו את התנאים בגדה המערבית.

   

  בסוכנות הידיעות הצרפתית (AFP) צוטט גורם פלסטיני שאמר כי לפי התוכנית האמריקנית, בשיחות ידונו בכך שישראל תפסיק את פעילותה הביטחונית בתוך הערים הפלסטיניות (שטחי A), ותיסוג מחלק משטחי B לטובת הרשות. עוד לדברי הגורם, יורשו כוחות הרשות לפעול בשטחי C, שכיום נמצאים בשליטה ביטחונית ישראלית.

   

  בנוסף, נטען כי ישראל גם תשחרר אסירים פלסטינים, תסיר עוד מחסומים בשטחים ותתיר הכנסת מוצרים נוספים לרצועת עזה. כל הצעדים הללו יסוכמו, לפי התכנון, בפגישות בין שרים משני הצדדים.

   

  ראש הממשלה, בנימין נתניהו, דיבר אתמול בפתח ישיבת הממשלה על פגישתו עם מיטשל - וחזר וגילגל את הכדור לצד המגרש הפלסטיני: "שמעתי כמה רעיונות כדי להתניע את התהליך המדיני,

   והבעתי את תקוותי שרעיונות אלה יאפשרו את חידוש התהליך, אם הפלסטינים יביעו התעניינות דומה, למען כל אלה ששואפים להתפייסות באזורנו".

   

  עוד דווח לפי הגורמים הפלסטינים, שנתניהו ביקש לפגוש את אבו מאזן. "שיחות בדרג נמוך עם הישראלים בנושא חיי היום-יום של הפלסטינים לא יהיו אלטרנטיבה למגעים המדיניים", אמר הגורם ל"רויטרס". לדבריו, אבו מאזן ישוחח על הנושא עם מנהיגים ערבים, כך שהעמדה הפלסטינית תזכה לגיבוי".

   

  בצד הפלסטיני הדגישו, עם זאת, כי אבו מאזן ידבוק בעמדתו שדורשת הקפאה מלאה של הבנייה בהתנחלויות, כולל מזרח ירושלים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  נתניהו ומיטשל
  צילום: מתי שטרן, שגרירות ארה"ב
  מיטשל ואבו מאזן
  צילום: רויטרס
  מומלצים