שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  המאמצים לחידוש המו"מ: ברק נועד עם מובארק

  שר הביטחון נועד בשארם א-שייח עם נשיא מצרים ועם בכירים נוספים ודן עמם בחידוש המשא ומתן עם הפלסטינים ובתיק שליט. "השיחות היו מקיפות, מעמיקות ופרודקטיביות"

  המאמצים להחיות את התהליך המדיני נמשכים: שר הביטחון, אהוד ברק, נפגש היום (ד') בשארם א-שייח עם נשיא מצרים, חוסני מובארק, ונועד איתו בארבע עיניים. לאחר הפגישה אמרו בפמליית ברק, כי בפגישה היתה אווירה אופטימית וטובה, בנוגע למהלכים שעשויים להוביל לחידוש התהליך המדיני מול הפלסטינים. שר הביטחון נפגש גם עם שר ההגנה המצרי, חוסיין טנטאווי, ועם שר המודיעין, עומר סולימאן.

   

  ברק דן עם עמיתיו במצרים על תהליך השלום במזרח התיכון ועל שורת נושאים בילטראליים ואזוריים. נמסר כי השיחות היו "מקיפות, מעמיקות ופרודקטיביות". במוקד השיחות עמדו המאמצים לחדש את המשא ומתן עם הפלסטינים, האיום האיראני ועלה גם נושא החייל החטוף גלעד שליט. ברק עצמו שומר על עמימות ובפמלייתו סירבו להרחיב ברעיונות שעלו בשיחה בארבע עיניים.


  "אווירה אופטימית". מובארק וברק  (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)

   

  אל שר הביטחון התלווה שליחו המיוחד של ראש הממשלה בנימין נתניהו, עורך דין יצחק מולכו. ברק ישוב

  אחר הצהריים לישראל.

   

  המצרים מהווים בשלב זה גורם חשוב בניסיון מצד ישראל והממשל בארה"ב להפעיל לחץ על הנשיא הפלסטיני, אבו מאזן, להתחיל במשא-ומתן המדיני.

   

  בעקבות הרעיונות החדשים שהעלה השליח ג'ורג' מיטשל בפני ראש הממשלה נתניהו ומתוך כוונה להשתמש ביכולת השפעה מצרית על מעטפת המשא ומתן, הוחלט לקיים את הפגישה בין ברק למובארק. על רקע זה, אמר אתמול גורם ישראלי בכיר: "ייתכן כי בימים הקרובים תהיינה התפתחויות בתהליך המדיני ותהיה התקדמות בנושא".

   

  ביום שישי צפוי להגיע לקהיר הנשיא הפלסטיני, אבו מאזן. מובארק צפוי להעביר לו  את המסרים והרעיונות שעלו בשיחה עם ברק.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מובארק וברק בשארם
  צילום: אריאל חרמוני, דוברות משרד הביטחון
  מומלצים