שתף קטע נבחר

חמאס חושד: המתנקשים - מפמליית השר לנדאו

שר התשתיות עוזי לנדאו ביקר החודש באבו דאבי, ובחמאס חושדים כי אנשי פמלייתו הם האחראים להתנקשות בבכיר הארגון מחמוד אל-מבחוח. מחמוד א-זהאר הזהיר: "אנו יכולים להכאיב לכיבוש בתוך גבולות פלסטין הכבושה ומחוצה לה"

בכיר חמאס ברצועת עזה, מחמוד א-זהאר, אמר כי ישנה אפשרות שהמתנקשים בבכיר התנועה, מחמוד אל-מבחוח, בדובאי, היו מקרב פמלייתו של שר התשתיות עוזי לנדאו, שהשתתף לאחרונה בכנס סביבתי באבו דאבי. בראיון לרשת אל-ג'זירה אמר א-זהאר כי ייתכן שהמתנקשים הגיעו לדובאי בזהות בדויה עם דרכונים מזוייפים. 

 

"שבוע לפני ההתנקשות, עוזי לנדאו ביקר באמירויות וייתכן שהיו איתו אנשים תחת שמות אחרים ואזרחויות נוספות", אמר א-זהאר. הוא מסר לכלי תקשורת אחרים כי "הכיבוש הציוני רוצה לשנות את חוקי המשחק" באמצעות ההתנקשות באל-מבחוח. לדבריו, לתנועתו יש את הזכות המלאה להגן על עצמה.  

 

"אנו נשקול את כל ההיבטים החיוביים והשליליים בדרכי התגובה על פשע ההתנקשות", הבהיר בכיר החמאס, "אנו יכולים להכאיב לכיבוש בתוך גבולות פלסטין הכבושה ומחוצה לה. דבר זה הוא בידינו. אנו נבחר את הדבר הטוב יותר לנו, לעמנו ולקשרים שלנו עם המדינות הערביות והמוסלמיות".  

 

א-זהאר הוסיף כי ארגונו נמצא בקשר עם כוחות הביטחון של איחוד האמירויות החוקרים את ההתנקשות.

הוא התייחס לכך שישראל לא קיבלה אחריות להתנקשות ואמר: "הצד הישראלי התרגל שלא להצהיר על הפשעים אותם הוא מבצע, וזאת משום שהוא לא רוצה לחייב את עצמו לעמוד בהתחייבויות הדיפלומטיות, המדיניות או בסוגיות של חוק בינלאומי". הוא קרא למדינות ערב, ובמיוחד לאלה שמקיימות קשרים עם ישראל, לפעול בנושא הזה משום ש"מדינות ערב אינן מעוניינות להפוך את שטח לשדה התנקשויות".  

 

בתו של אל-מבחוח קראה היום להגיש לבתי הדין בבריטניה תביעות נגד בכירי המוסד בעקבות החיסול. היא מסרה לרשת "אל-ג'זירה" כי המשפחה כבר יצרה קשר עם עורכי דין וארגונים משפטיים.

 

"בעבר ראינו שארגונים ומשפטנים הגישו תביעות נגד הפושעים הישראלים ב'מלחמת הישועה' (כינוי חמאס למבצע "עופרת יצוקה" - ר.נ)", אמרה, "עתה אנו דורשים מהארגונים הללו לעשות את אותו הדבר ולהגיש תביעה נגד המוסד הישראלי".

 

משטרת דובאי מסרה אתמול כי המתנקשים באל-מבחוח נשאו עמם דרכונים אירופיים. בהודעת המשטרה נכתב כי "הפושעים השאירו מאחוריהם עדויות שיסייעו להתחקות אחריהם ולעצור אותם בזמן הקרוב". עוד נאמר כי ההתנקשות נותרה לפי שעה "פשע מעורפל". משטרת דובאי הוסיפה כי המתנקשים עזבו את המדינה כבר באותו היום, וכי השוטרים נמצאים בקשר עם האינטרפול כדי להתחקות אחר עקבותיהם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השר לנדאו באבו דאבי
צילום: סימונה הלפרין
אל-מבחוח
מומלצים