שתף קטע נבחר

אליטליה מבטלת את הקו מתל אביב למילאנו

מנכ"ל החברה בישראל: האופרציה של טיסות לשני יעדים באיטליה יקרה מאוד. במקום הנתיב שבוטל תוסיף החברה טיסה יומית לרומא, נוסף על השתיים הקיימות

החל בקיץ הקרוב תפסיק חברת התעופה אליטליה להפעיל טיסות בקו תל אביב-מילאנו. כך הודיע היום (ב') מנכ"ל אליטליה ישראל, פרנצ'סקו סקנדלה. מדובר בקו טיסות פופולארי מאוד, שבו נסעו רבים בדרכם לטיולים בצפון איטליה.

 

 

במקום הקו למילאנו תוסיף החברה טיסה יומית לרומא, נוסף על השתיים הקיימות, ובסך הכל יפעלו שלוש טיסות מדי יום. חברת אליטליה הטיסה בקו לתל אביב בשנה שחלפה כ-224 אלף נוסעים, גידול של כ-2% בהשוואה ל-2008.

 

סקנדלה אמר כי במסגרת ההתייעלות של חברת התעופה החדשה - שנמכרה והופרטה לפני כשנה - הוחלט כי האופרציה של טיסות משני יעדים יקרה מאוד. "בעבר רבים היו טסים למילאנו, ואילו כיום מרבית התנועה נוסעת לרומא - שהוא גם נמל המשך לכל יעדי החברה. לכן החלטנו להפסיק את הקו למילאנו".

 

לדברי מנכ"ל אליטליה ישראל, במערכת ההזמנות כבר מעדכנים את השינוי, כך שלא ניתן יהיה להזמין טיסות ישירות למילאנו.

 

אליטליה הוצגה מחדש בינואר 2009, לאחר שהחברה הממשלית הוותיקה נקלעה לחובות אדירים. החברה מונה כיום צי של 150 מטוסים, בהם תשעה מטוסים שהתווספו לחברה בשנה האחרונה. החברה טסה ל-73 יעדים, בהם 24 יעדים באיטליה והשאר ברחבי העולם.

 

בשנה הקרובה אמורה החברה לפתוח כמה נתיבי טיסה חדשים, בהם טיסה מרומא ללוס אנג'לס. בחודש שעבר החלה אליטליה להפעיל אפשרות של צבירת נקודות "מיילים" גם בטיסות של ילדים בני 14-2, שאותן ניתן לצרף לנקודות של ההורים. בכך מתאפשר לילדים גם לצבור נקודות. ההצטרפות למועדון אינה כרוכה בתשלום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים