שתף קטע נבחר

לא על הדם לבדו

לו היה מגיע היום רפול ז"ל להתגייר, היו זורקים אותו ממדרגות הרבנות. "רוסי" שאמו "סבוטניקית". במה יועיל לעם ישראל? 20 שנה לעלייה הגדולה מרוסיה, אסף וול קורא להקל את ההצטרפות לכל המעוניין לשאת בנטל

יהודים יקבלו פטור מתשלום אגרת הכניסה לישראל. כך מציע השר אלי ישי לשר האוצר והתקנה החדשה ממתינה לאישורו. כשנודע לי דבר ההברקה החדשה מבית היוצר של משרד הפנים, נסקה גבתי העבותה מעלה. כאזרח במדינה דמוקרטית הופתעתי לשמוע זאת ואני עדיין מקווה שנפלתי קרבן למהתלה. מאימתי מוותרת מדינת ישראל על הכנסה בטוחה? אלא שמייד הוברר לי, בכתבה של רשת "קו עיתונות דתית" מי המצ'ופרים העיקריים: רבבות אברכים ובחורי ישיבות הנוהרים לארצנו ויוצאים ממנה ביד רמה כמה פעמים בשנה.

 

לא אובדן האגרה הצפוי מתסיס את דמי (היהודי, קרוב לודאי). הענקת פריווילגיות על רקע גזעי במדינה דמוקרטית – בלתי נתפסת. מה יהיה הצעד הבא מבית המדרש של משרד הפנים? פטור לכהנים וללויים מארנונה? הכפלת אגרת הטלויזיה לצאצאי היבוסים? הרי אם נרחיק את האבסורד (לשם ההמחשה בלבד), עוד נגיע למצב דמיוני בו ייפטרו מנטל הדם כל המאמינים בעליונותו של הכשר הבד"ץ על זה של הרבנות.

 

בנוסף, אנו עלולים להידרדר למצב בו יתחפשו גויים לאברכים רק כדי להיפטר מאגרת הכניסה רח"ל. ומה אז? כיצד נדע מיהו יהודי? באמצעות בדיקה גופנית? ומה לגבי יהודיות?

 

אנשי משרד הפנים יטענו בודאי שהם מגובים בעניין מכח חוק השבות. על כך יש לי שני דברים לומר. הראשון, חוק השבות הוא גזעני ויש לדון מחדש בקריטריונים לקבלת אזרחות ישראלית. בנוסף, להבנתי, לו היו אותם אברכים זרים מתאזרחים מכח חוק השבות, ממילא היו נפטרים מאגרת הכניסה. מדוע אינם מתאזרחים?

 

מקרה זה מעיד על תופעה רחבה יותר של גזענות יהודית. הקו המנחה: 2000 שנה דפקו אותנו בגלות, נדפוק אותם במשחק הגומלין. נעשה את המוות לגויים.

 

הדבר בולט על רקע הסיכומים של מלאת עשרים שנה לגלי העליה מרוסיה. הכלכלנים גומרים את ההלל על העליה שממש הצילה אותנו מאבדון. אך בעוד הם רואים בעולים אזרחים חרוצים, משכילים ופטריוטים – שונה התמונה לגמרי בבית הדין הרבני. זה ששירת 3 שנים בסיירת גבעתי (מקרה אמיתי) צריך להוכיח עכשיו לרבנים שאין לו אחות פרבוסלאבית.

 

לו היה מגיע היום רפול ז"ל להתגייר, היו זורקים אותו ממדרגות הרבנות. "רוסי" שאמו "סבוטניקית". במה יועיל לעם ישראל? רק תארו לעצמכם שבמקום מליון וחצי "רוסים" היה עולה לארץ מספר זהה של אברכים כשרים. כיצד היתה נראית הכלכלה? ההשכלה? מי בכלל היה משרת בצה"ל?

 

איני מתפלא כלל כי אלו הסבורים שהעליה הרוסית היתה אסון למדינת ישראל, מגיעים משני מחנות הרסניים ומנוגדים. השמאל הקיצוני הרוצה בחיסול מדינת היהודים ורואה בעולים מחבר העמים פטריוטים מדי. הם מעוניינים ב"מדינת כל אזרחיה". מנגד, הציבור החרדי הרואה בהם "גויים" פרודוקטיביים מדי. הללו רוצים "מדינה יהודית" ברוח ההלכה בלבד. במדינתם האוטופית ימויינו ויסוווגו האזרחים ל"יהודים" ול"לא יהודים" ואף ל"ספרדים" ול"אשכנזים".

 

הפתרון צריך להתבסס על זהות ותרבות יהודית, לא על דם או על גנטיקה. מדובר בעניין לאומי ולא בעניין דתי. אנו מדינת מהגרים כארה"ב ולא תיאוקרטיה דתית כוותיקן או כאיראן. לכן על הגוש המרכזי השפוי ללחוץ על מנת להפקיע את מערך הגיור מהחרדים שהשתלטו עליו. להקל את ההצטרפות לכל המעוניין לשאת בנטל לא משנה אם הוא רוסי או מואבי. ואם יש עולים, לא משנה מהיכן, הקוראים דברים אלו, אל תתרגשו. בשם רבים רוצה לומר לכם: טוב שבאתם. תודה שבאתם.

 

חוצמזה  

"ואהבת לרעך (שנראה וחושב) כמוך".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים