שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  שימוש יעיל וירוק במכוניות רגילות? זה אפשרי

  מסתבר שניתן לעשות שימוש חסכוני בדלק גם במכונית רגילה, אם רק נוהגים באופן המאפשר לצבור כמה שיותר קילומטרים על כל ליטר דלק. בשוק כבר יש מוצרים חדשים שמטרתם לעודד נהגים לאמץ הרגלי נסיעה יעילים יותר

  בשנת 2006 נרכשו בישראל 521 כלי רכב היברידיים ובשנת 2007 נרכשו 1,731 כלי רכב היברידיים. בתום שנת 2008 כבר נעו בכבישי הארץ מעל 5,000 כלי רכב היברידיים ומספרם גדל גם השנה. מהפכה ירוקה? עדיין לא.

   

   

  על אף מגמת הגידול המבורכת במספר כלי רכב ההיברידיים, המגובה במדיניות מיסוי מקלה של הממשלה, לא פחות מ-2,573,000 כלי רכב רגילים נעו על כבישי ישראל בסוף 2009 ונכון להיום - רובנו המכריע עדיין נוהגים במכוניות רגילות, שמשמעותן זיהום סביבתי והוצאות לא מבוטלות על דלק.

   

  ובכל זאת, יש מה לעשות בעניין. מסתבר שגם במכונית רגילה ניתן לעשות שימוש יעיל וירוק יחסית, אם רק יודעים כיצד לנהוג באופן המאפשר לנו לצבור כמה שיותר קילומטרים על כל ליטר דלק. יצרנים רבים בעולם עסוקים בשאלה כיצד ניתן לשפר את הרגלי הנהיגה של הנהגים כך שאופן השימוש בכלי הרכב הקיימים יפחית את צריכת הדלק ויצמצם הן את הפגיעה בסביבה והן את ההוצאות.

   

  פתרון שימושי לנהיגה אקולוגית הוצג בחודש ינואר האחרון בתערוכת מוצרי צריכה אלקטרוניים, שם הציגה חברת Garmin מוצר תוכנה חדש המצורף למכשירי ה-GPS של החברה, שמטרתו לעודד נהגים לנהוג בצורה יעילה שתבטיח צריכת דלק חכמה. 


  צג ראשי - Eco-Route

   

  המוצר, ששמו "The Eco-Route" (הנתיב הירוק), הוא למעשה כבל נתונים המתחבר אל יציאת התקשורת של הרכב ומציג על גבי צג אלקטרוני מידע שימושי בנוגע לצריכת הדלק במספר פרמטרים. כל זאת - בזמן אמת.

   

  המכשיר קורא בזמן אמת שלל נתוני מנוע הכוללים: מידע על תצרוכת הדלק, שימוש במיזוג האוויר, מיקום המצערת, תערובת הבעירה ועוד. לאחר איסוף מהיר של המידע, הוא מוצג לנהג בצורה פשוטה וגרפית.

   

  המערכת כוללת גם מודול שנקרא Eco challenge (האתגר הירוק) - כלי שימושי שמאפשר לנהגים לאמן את עצמם לנהוג בצורה יעילה יותר. מדובר בכלי שמעניק משוב בזמן אמת לנהג ושנותן לו ניקוד על פרמטרים כמו בלימה, מהירות והאצה, באופן שמאפשר שיפור מיידי של הנהיגה.  


  האתגר הירוק - Eco challenge

   

  לדברי מפתחי המוצר, צורת החיווי המיידית על גבי המסך של ה-Eco challenge מספקת לנהג הנאה מעצם ההצלחה שבקבלת ניקוד גבוה, ומתמרצת אותו להגיע להישגים טובים יותר על ידי אימוץ הרגלי נסיעה יעילה וחסכונית.

   

  האינדקס הירוק

  ילדים ירוקים

  ילדים ירוקים

  מתנה ירוקה

  מתנה ירוקה

  טיפוח אורגני

  טיפוח אורגני

  משלוחים אורגניים

  משלוחים אורגניים

  תיירות אקולוגית

  תיירות אקולוגית

  גינה אורגנית

  גינה אורגנית

  המוצר מאפשר לנהג לבחור מסלולים מתוך כמה אופציות: הדרך המהירה ליעד מבחינת זמן, הדרך הקצרה ליעד מבחינת מרחק והדרך המשתלמת כלכלית מבחינת תצרוכת דלק, שאיננה בהכרח הדרך הארוכה או הקצרה ביותר.

   

  בנוסף, המערכת נותנת נתון של טביעת הרגל הפחמנית שמייצר הרכב באותה נסיעה.

   

  נתוני תצרוכת הדלק המופיעים על הצג כוללים לא רק את מספר הליטרים שנצרכו, אלא גם את המחיר הכספי של כמות הדלק שנצרכת בכל שלב. באופן זה אפשר לראות כמה כל נסיעה עולה בדיוק תוך כדי תנועה.

   

  מחפשים מוצרים ירוקים? מיטב המוצרים והשירותים הירוקים בישראל מחכים לכם באינדקס העסקים הירוקים

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים