שתף קטע נבחר

שימוע על חסימת תכנים ארוטיים בסלולרי

משרד התקשורת מפרסם שימוע לחברות הסלולר, שתכליתו הגנה על קטינים מפני חשיפה לתכנים בלתי הולמים במכשיר הסלולרי. המשרד ניסה לתקן את הרישיונות בעבר ובג"ץ מנע ממנו. הפעם הוא מציע שבגיר המבקש להסיר את החסימה יזדהה ושהמפעיל יאמת את הזיהוי במרשם האוכלוסין

האם יוחמרו אמצעי הזיהוי בגישה לתכנים אירוטיים בסלולרי? כך מבקש משרד התקשורת, שמפרסם היום הודעה על שימוע לחברות הסלולר בעניין החמרת התנאים להסרת החסימה לתכנים אירוטיים בפורטל סלולרי, והן לשירותים ארוטיים קוליים.

 

משרד התקשורת ניסה בעבר להחמיר את התנאים לחשיפה לתכנים כאלה, ונחסם על-ידי בג"ץ. ב-25 באפריל 2007 המשרד קבע הסדר בדבר הגבלת הגישה של קטינים אל תכנים בלתי הולמים הניתנים באמצעות מערכות הטלפוניה, על-ידי תיקון ברישיון החברות הסלולריות.

 

לפי התיקון ההוא, כל מי שרצה להסיר את החסימה על תוכן אירוטי התבקש לגשת למרכז שירות סלולרי ולהראות ת.ז וצילום תמונה שמוכיחים שהוא בגיר. חברות הסלולר הגישו בג"ץ נגד התיקון, בטענה שאינו מידתי. בג"ץ הורה למשרד התקשורת להשהות את התיקון, והמשרד חזר בו מהתיקון.

 

מהות התיקון: אימות זהות במרשם האוכלוסין ומספר כרטיס אשראי

כעת המצב בשוק הנו הסרת חסימה לפי הנהלים שהחברות קובעות - הן מאפשרות להקיש מס' תעודת זהות, שם וגיל ואז מוסרת החסימה ומותרת הגישה.

 

בינתיים, התחלף שר במשרד התקשורת, והשר משה כחלון החליט, בעקבות פניות הורים, לשוב ולדון בנושא. לכן משרד התקשורת מבקש כעת לתקן את הרישיון בנושא.

 

בכוונת המשרד לקבוע בנספח לעניין שירות אירוטי שבגיר שרוצה לגלוש בתכנים כאלה ומבקש להסיר החסימה על שירותים כאלה, יתבקש להזדהות באמצעות מספר תעודת הזהות שלו, תאריך הלידה וכן ארבע הספרות האחרונות של כרטיס האשראי בו הוא מחויב עבור החשבון הסלולרי שלו. בנוסף, על חברת הסלולר לאמת את הנתונים מול מרשם האוכלוסין ומול פרטי המנוי כפי שרשום אצל בעל הרשיון.

 

משרד התקשורת הוציא שימוע בעניין הזה, במסגרתו המשרד מבקש את התייחסות החברות לתיקון לא יאוחר מיום 26 בפברואר 2010.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים