שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  מנכ"ל כ.א.ל בועז צ'צ'יק - התפטר

  מנכ"ל כרטיסי אשראי לישראל הודיע על התפטרותו לאחר שהחברה נקנסה במיליוני אירו בשל חריגות בפעילות הסליקה הבינלאומית בתחום ההימורים, הפורנו ותוספי המזון

  מנכ"ל כ.א.ל (כרטיסי אשראי לישראל) בעז צ'צ'יק הודיע היום (ה') על התפטרותו מניהול החברה. זאת לאחר שש וחצי שנים בתפקיד.  התפטרותו של צ'צ'יק מגיעה לאחר הקנס שהטילה ויזה אירופה על כאל בגלל חריגות בפעילות הסליקה הבינלאומית שלה.

   

   

  ב־15 בנובמבר הודיעה כ.א.ל כי נקנסה בכ-9 מיליון אירו על ידי ויזה אירופה עקב ריבוי חיובים חוזרים בגין ביטולי עסקאות בתחום תוספי המזון, שנסלקו באופן אלקטרוני על ידי החברה־הבת כאל אינטרנשיונל. ויזה אירופה אף איימה לשלול מכאל את רישיון הסליקה הבינלאומי שלה. 

   

  בעקבות הטלת הקנס ביצעה כ.א.ל כמה פעולות, שבהן יציאה מתחום סליקת אתרי אינטרנט המשווקים תוספי מזון והשעיית כמה בכירים בכאל אינטרנשיונל. כאל גם שינתה את המבנה הארגוני שלה כך שמ־1 בינואר עסקי הסליקה הבינלאומית מנוהלים בתוך החברה ולא בחברה־הבת כאל אינטרנשיונל, שנסגרה.  

   

  פעילות הסליקה הבינלאומית של כאל ממוקדת באתרי אינטרנט בחו"ל - בין השאר אתרי אינטרנט בתחום הפורנו וההימורים. בכ.א.ל מציינים כי החברה אינה סולקת עסקאות של לקוחות ישראלים המבקשים לבצע רכישות באתרים שהיא סולקת. לכאל יש מכשור המאפשר לה לזהות אם מבצע הפעולה באתר האינטרנט שהיא סולקת הוא ישראלי - ולא לאשר את העסקה.  

   

  מאז הושקה בתחילת 2008, פעילות הסליקה הבינלאומית היא מקור רווח משמעותי עבור כאל: בתשעת החודשים הראשונים של 2009 עמד הרווח הנקי של פעילות
  הסליקה הבינלאומית על 49 מיליון שקל - כ־24% מרווחי כאל. מדובר בעלייה של כ־23% לעומת הרווח הנקי מפעילות הסליקה הבינלאומית בתקופה המקבילה ב־2008. ברבעונים הבאים יתברר עד כמה יירד הרווח של כאל מפעילות זו כתוצאה מתוכנית הפחתת הסיכונים שהיא מיישמת בימים אלה.

    

  בניגוד לכ.א.ל, שתי חברות כרטיסי האשראי המתחרות ישראכרט ולאומי קארד החליטו שלא לפעול בתחום הסליקה הבינלאומית - בדגש על סליקת אתרי פורנו, הימורים ותרופות, המוגדרים כבעלי רמת סיכון גבוהה במיוחד עבור החברה הסולקת.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים