שתף קטע נבחר

הרב דרוקמן: "שפכו את דמו של הרב אלון"

הרב חיים דרוקמן, מבכירי רבני הציונות הדתית, יוצא נגד חשיפת פרשת ההטרדות המיניות - "זה פשע". הוא ביקר אותו במגדל וקובע: "גם אם הטענות נכונות - הוא עשה תשובה". ועוד מתברר: הפורום הטיל הגבלות על יותר מעשרה רבנים

אחרי שלושה ימים בהם היה כמעט בודד במערכה, זוכה הרב מוטי אלון לגיבוי רבני משמעותי ראשון: הרב חיים דרוקמן, מבכירי הרבנים בציונות הדתית, יוצא להגנת הרב שהוזהר בעקבות ניצול מיני, ומאשים את חברי "פורום תקנה" שטיפלו בפרשה ב"שפיכות דמים". בשיחה שהעביר אתמול (ה') לתלמידי ישיבתו אור-עציון, ושתוכנה הגיע לידי ynet, הדגיש הרב דרוקמן כי אינו מתייחס לעצם ההאשמות, אך גם אם הן נכונות הוא משוכנע כי הרב אלון עשה תשובה שלמה על מעשיו.

 

בצהריים ביקש עוזרו של הרב דרוקמן להדגיש בשיחה עם ynet כי הרב גזר על עצמו שתיקה ציבורית-תקשורתית בנושא זה והוא מבקש להמשיך בדרך זו. הוא הוסיף כי "הרב חיים דרוקמן, כיו"ר ישיבות בני עקיבא, בוודאי נושא באחריות כבדה בחינוכם של אלפים רבים מילדי ישראל ויעשה הכל כדי שהמערכות עליהן הוא מופקד תדענה להתמודד כראוי עם הסוגיות שהתעוררו השבוע".

  

סוגיית חשיפת הפרשה

מאז תחילת הפרשה, לפני כארבע שנים, נמצא הרב חיים דרוקמן בסוד העניינים, כמי שמצד אחד קרוב לחשוד ונחשב לרבו המובהק, ומאידך השתתף בחלק ניכר מדיוני "פורום תקנה" שעסק בעניינו. הרב דרוקמן נחשף לרוב פרטי התלונות ולטיפול בהן, וכעת הוא קובע כי לא הייתה עילה שהצדיקה את פרסום הדברים. "הוצאתם היא פשע", אמר לתלמידיו, "לא היה שום צורך להעלות את הנושא - לא כעת ולא לאחר זמן". שלשום ביקר אותו בביתו במושבה מגדל במשך שעות.

  

עוד טען כי הפורום לא יידע את הרב אלון על ההחלטה לפוצץ את הפרשה, ומשפחתו – בהם הוריו הקשישים וילדיו הצעירים – שמעו עליה לראשונה בכלי התקשורת. "היו צריכים לנסוע אליו מקודם - אולי אפילו עם רופא - ולומר לו שמתכננים לפרסם", מחה הרב דרוקמן.

  

על הטענה לפיה הסיפור דלף אט אט לעיתונות ולכן רצו להוציאו באופן מסודר, השיב כי היה עדיף שהוא יפורסם כך, משום שאז הדברים היו נתפסים פחות אמינים והנושא היה יורד מהר יותר מסדר היום הציבורי. לשיטתו, אם הוחלט שלא לפרסם דבר במשך ארבע שנים ניתן היה להמשיך את הטיפול בדיסקרטיות, והפרסום היזום רק גרם לחילול ה'. בנוסף, טוען הרב, חברי הפורום נאלצו בעקבות המהלך "להוסיף שמן למדורה" בראיונות לתקשורת, ובכך החמירו את המצב עוד יותר.

  

"שמו לו אקדח לרקה"

ראש ישיבת אור-עציון תוקף את חברי "תקנה" גם על הסנקציות שהטילו על הרב אלון: "אסרו עליו לערוך חופות של תלמיד קרוב ולהספיד באזכרות - אלה גזירות שאדם לא יכול לעמוד בהן. זה משול להצמדת אקדח ברקה של האדם. לא נתנו לרב אלון לחיות!". ואיך זה שרבנים בכירים החברים בהרכב שדן בנושא עושים טעויות שכאלה? על פי הרב דרוקמן מדובר בשיקול דעת מוטעה ולא בזדון. "תלמידי החכמים שהיו שם גדולים ונותרו גדולים", הדגיש, "אבל לא מדובר בנביאים".

 

לסיכום קובע הרב דרוקמן כי לא ניתן "למחוק" אדם כזה ואת זכויותיו בקלות, ולרבנים ו

מחנכים שהתייעצו איתו בנושא אמר כי "הרב אלון נשאר הרב אלון" וכי ניתן להזמינו לשיעורי תורה ואירועים נוספים. "אם ראית תלמיד חכם שחטא בלילה אל תהרהר אחריו ביום כי ודאי עשה תשובה", ציטט מהגמרא במסכת ברכות, "קל וחומר אם לא ראית אלא שמעת בלבד". לדבריו, האדם בגדלותו לא השתנה, ובכל מקרה יש לדונו לכף זכות ש"ודאי עשה תשובה". עוד המליץ שלא להתעסק בנושא משום ש"החטטנות לא תועיל".

 

בתוך כך מתברר כי בפני "פורום תקנה" מונחות תלונות נגד יותר מעשרה רבנים ומחנכים במוסדות הציונות הדתית. בערוץ 2 דווח אמש כי חלקן נמצאו אמינות ובעקבות זאת הוטלו הגבלות שונות על החשודים. חבר בפורום אמר ל-ynet כי "כמה מהם דמויות רבניות, מוכרות ומוערכות - גם אם לא ברמתו של הרב אלון". לדבריו, חשיפת השמות - במידה ולא יעמדו בסיכומים - עשויה לגרום למבוכה רבה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב דרוקמן
צילום: גיל יוחנן
הרב מוטי אלון
צילום: גילי אליהו
מומלצים