שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  קוקה קולה מכוונת גבוה: אולימפיאדת חורף ירוקה
  מי שביקר השבוע באולימפיאדת החורף בוונקובר הופתע לגלות שולחנות קפה אקולוגיים, בקבוקי שתייה עשויים מצמחים, רכבים היברידיים המשנעים את השתייה וכוסות קפה - כולם חלק מהיעד השאפתני שהציבה לעצמה נותנת החסות הראשית

  אולימפיאדת החורף בוונקובר הביאה עימה מאות אלפי מבקרים ועשרות קבוצות אולימפיות המלוות את הספורטאים מוכשרים. נותנת החסות הראשית למשחקים האולימפים היא חברת קוקה קולה, שאחראית על כל כוס, פחית ובקבוק שיירכשו באתרי האולימפיאדה, כלומר משקאות חמים, קלים, מים ואף אלכוהול.

   

   

  מי שביקר השבוע במשחקים האולימפיים הופתע למצוא שם שולחנות קפה אקולוגיים, בקבוקי שתייה עשויים מצמחים, רכבים היברידיים המשנעים את השתייה ממקום למקום, כוסות קפה מתכלות ועוד. כל אלה הם חלק מיעד שאפתני מאוד שהציבה לעצמה קוקה קולה: חסות אולימפית של אפס פסולת.

   

  קוקה קולה זוכה בדרך כלל זוכה לביקורת ציבורית רבה, בין היתר בגלל השימוש בבקבוקי פלסטיק. המהלך הירוק של החברה החל כבר לפני עשור באולימפיאדת אתונה, במהלכה נעשה מאמץ פשוט לכאורה, של מיחזור כל בקבוקי השתייה שנצרכו בה. מאז יזמה החברה מספר מהלכים שמעידים על כוונתה לנסות ולעמוד בציפייה הציבורית של צרכניה לאחריות סביבתית מצידה.

   

  קוקה קולה החלה לעבוד על מהלכי החסות הירוקה כבר בשנת 2006. לדברי צוות ההיגוי, חלק מהדברים שנשמעו טוב בהתחלה התבררו כקשים להוצאה לפועל. כך למשל הוחלט, שמאות המדים של הצוותים יהיו עשויים מבקבוקים ממוחזרים, אך היה קשה מאוד למצוא יצרן שיצליח לייצר ג'קט ממוחזר שיתמודד עם החורף הונקוברי.

   

  בסופו של דבר התגבשה אט אט רשימה של יעדים אפקטיביים וברי ביצוע. החברה אף שכרה חברת ייעוץ חיצוני על מנת שתקבע בדיוק מהי טביעת הפחמן של החברה במשחקים על מנת לרכוש מכסות פחמן. בנוסף הזמינה היברה ביקורת חיצונית שתבצע הערכה של פליטות הפחמן לאחר המשחקים.

   

  אז כיצד קוקה קולה מתכוונת לעמוד ביעדי החסות הירוקה?

   

  • מכונות משקה וקולרים - כל הקולרים במשחקים, כ-1500 יחידות לערך, מופעלים על ידי טכנולוגיה בשם eKOfresh, שמפחיתה כמעט לחלוטין את פליטות גזי החממה.

   

  • הובלה ושינוע - צי של רכבי משא והובלה היברדיים שהובאו במיוחד משנע את המשקאות מהמפעל אל אזור המשחקים. באתרי הספורט עצמם יש צי של עגלות חשמליות המספקות משקאות לכל הנקודות.

   

  • תפריטים - כל התפריטים עשויים מחומרים ממוחזרים בלבד.

   

  • מדים - כל המדים של צוותי השירות, מהתחתונים ועד לנעליים, עשויים מבקבוקים ממוחזרים. הספורטאים קיבלו חולצות טי-שירט מבקבוקים ממוחזרים.

   

  • פחי מיחזור - באתר פוזרו מאות פחי מיחזור והחברה עתידה לשנע את הפסולת ברת המיחזור לאתרי המיחזור הרלוונטים.

   

  • בקבוקים צמחיים - הבקבוקים הצמחיים של החברה ישמשו להגשת כל המשקאות המוזגים והמים. מדובר בבקבוקים שהחברה החלה לשווק בוועידת האקלים שהתקיימה בקופנהגן. לדברי החברה, למיכל החדש יש טביעת פחמן קטנה יותר מאשר לבקבוקי פלסטיק רגילים מ-PET, העשוי מנפט שהוא משאב בלתי מתחדש.

   

  • כלים מתכלים - כל כוסות הקפה והבוחשנים הם מתכלים.

   

  • ניהול פחמן - החברה ביצעה רכישה של מכסות פחמן לצורך שימוש בתובלה אווירית ויבשתית.

   

  • קמפיין ירוק - החברה יזמה מהלך של עידוד הספורטאים המשתתפים להתחייב פומבית לעזור לשמירה על איכות הסביבה.

   

  • צוותים ירוקים - בכל המסלולים באתר הוצבו צוותים שתפקידם לנקות פסולת.
  האינדקס הירוק

  ילדים ירוקים

  ילדים ירוקים

  מתנה ירוקה

  מתנה ירוקה

  טיפוח אורגני

  טיפוח אורגני

  משלוחים אורגניים

  משלוחים אורגניים

  תיירות אקולוגית

  תיירות אקולוגית

  גינה אורגנית

  גינה אורגנית

   

  נותני חסויות לאירועי ענק בעולם משלבים בשנים האחרונות אלמנטים אקולוגיים, אך כעת נראה שקוקה קולה היא החברה הראשונה שהחליטה להעמיד אתגר מדיד ומוגדר, באירועי מורכב כמו המשחקים האולימפיים.

   

  נקווה שבכך תוכשר הקרקע לכך, שהמשחק העתידי של נתינת חסות על אירועי ענק לא יהיה רק סביב מי שם את הצ'ק הכי שמן אלא גם מי מביא לשולחן מחויבות סביבתית.

   

  מחפשים מוצרים ירוקים? מיטב המוצרים והשירותים הירוקים בישראל מחכים לכם באינדקס העסקים הירוקים

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הקבוק הצמחי של קוקה קולה
  מדים מבקבוקים ממוחזרים
  מומלצים