שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  ח"כ גילאון: "רשות השידור - בידיים חפיפניקיות"

  גילאון הטיח את הדברים במנכ"ל הרשות מוטי שקלאר, במהלך דיון בוועדה לביקורת המדינה. עוד הוסיף בנימה אישית: "מוטי - אולי אתה לא האיש הנכון להיות שם". המבקר: "לא זוכר הליך ביקורת שגרר כמות כל כך גדולה של תלונות"

  המשבר המתמשך ברשות השידור הגיע הבוקר (ב') לדיון נוסף, הפעם בוועדה לביקורת המדינה, זאת לאחר שהדוח בנושא רשות השידור הועבר לבדיקת מבקר המדינה, שכן זה הצביע על ליקויים חמורים בהנהלת רשות השידור. בדיון השתתפו מבקר המדינה, מיכה לינדנשטראוס, חברי כנסת רבים ומנכ"ל רשות השידור, מוטי שקלאר.

   

  חבר הכנסת אילן גילאון (מרצ) אמר בדיון כי הוא מתרשם ש"העסק נמצא בידיים חפיפניקיות". גילאון פנה לשקלאר ואמר בחריפות "כשאני שומע את האופן שבו אתה עונה, גם אני יכול להיות מנכ"ל רשות השידור. התשובות שלך לא מבשרות טוב. חבל. אני אומר את זה בצער. 'מדד יומי' יורדת, זו תוכנית עם מסר ושליחות. זה שידור ציבורי במיטבו. אני מאוד מפחד. נדמה לי שבעת הזו מוטי - אולי לא אתה האיש הנכון להיות שם".


  שקלאר. תחת מתקפה (צילום: אלכס קולמויסקי)

   

  במהלך הדיון אמר מבקר המדינה: "זה לא סוד הוא שאנחנו נמצאים במסלול התפוררות של השידור הציבורי ולזה אסור להסכים. אנחנו חייבים להגן על השידור הציבורי. אנחנו נמצאים בתוך העניין. קיבלנו עשרות פניות, גם מעיתונאים, גם מעובדי מינהל במשרדים של השידור הציבורי, של רשות השידור.

   

  "עם חלק נכבד מהאנשים כבר נפגשנו, יש לא מעטים שמבקשים להישאר בעילום שם מסיבותיהם, ואנחנו קיימנו איתם פגישות, שמענו כבר עובדות שהן מחייבות תשומת לב יוצאת דופן. אנחנו בעיצומו של תהליך הבדיקה. נעשה כל מאמץ שהבדיקה תהיה מהירה. אני לא מציע לכם לקבל החלטה שהיא על פי סעיף 21 לעניין חוות דעת. אני רוצה כאן דוח ביקורת כמו שצריך. אני מקווה שהדוח הזה ייגמר מהר מאוד וישקף את מה שאנחנו מוצאים". בהמשך אמר "אני לא זוכר הליך ביקורת שגרר כמות כל כך גדולה של תלונות".

   

  מנכ"ל רשות השידור, מוטי שקלאר, שניצב לא מכבר לצד דברי לינדנשטראוס, הסביר בדיון: "יכול להיות שבעוד חודש לא תהיה רשות שידור. אני רוצה שתבין איפה אנחנו עומדים". על דוח הביקורת אמר: "אני רואה את הביקורת כפלטפורה שדרכה נשפר את עצמנו. אנחנו בשקיפות המלאה ביותר, נשפר את הבאגים. במקום כה גדול יש באגים".

   

  שקלאר: "יש לי תעודת בגרות"

  במהלך הדיון שאל יו"ר הוועדה יואל חסון את שקלאר על חילופי העורכים בטלוויזיה. שקלאר השיב: "כשנכנס מנהל חדש חשבנו שיהיה נכון לרענן את השורות, לעשות חילופים, דברים כאלה נעשים". לשאלתו של חסון מי פיקח על הליך חילופי העורכים, השיב שקלאר: "יש דברים שגם החוק הגדיר שהם בסמכות ההנהלה, והם לא קשורים לוועד המנהל. כשהוחלף עורך - הוועד המנהל לא היה מעורב. יש תחומים שהם בסמכות וחובה של ההנהלה".

   

  חסון תמה על הדברים ושאל: "לא נתת דיווח לאף אחד?". שקלאר השיב: "אלה סמכויות העורך הראשי בתחום התוכן, אלא אם יוכח שאני מנסה להתנקם בו כמו שאחד מהם מנסה לבוא ולומר", אמר והתייחס לטענות של משה נסטלבאום כלפיו.

  ח"כ משה (מוץ) מטלון שאל לגבי עיתוי החילופים בזמן המשבר. "שני שליש מהזמן אין ועד מנהל ברשות השידור", אמר שקלאר. "אני שלוש שנים וחצי במקום הזה, ובגלל עיתוי כזה או אחר אני לא מצליח למנות עובד אחד כמעט".

   

  שקלאר התייחס בדיון גם להאשמות הנוספות שהטיח בו משה נסטלבאום, לפיהן אין בידיו הכשרה אקדמית. "זה מצביע על משהו כאשר עובד מסוים חוקר את המעביד שלו. יש לי תעודת בגרות, ו-BA, ו-MA, המועצות להשכלה גבוהה מאשרות את התעודות. מישהו רוצה להיתלות בכך שכאילו בגלל זה אני רוצה להזיז אותו מתפקיד עורך 'יומן'? זה שיא האבסורד".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  חסון והמבקר. לבדוק את המינויים
  צילום: גיל יוחנן
  צילום: ירון ברנר
  גילאון. מפקפק במקומו של המנכ"ל
  צילום: ירון ברנר
  לאתר ההטבות
  מומלצים