שתף קטע נבחר

דובאי חשפה עוד 15 מחסלים; חלקם עזבו לאיראן

חקירת משטרת דובאי העלתה ש-14 מהחברים בצוות החיסול השתמשו בכרטיסי אשראי שהונפקו באותו בנק אמריקני. בין הדרכונים החדשים: 3 אוסטרלים. 5 נשים השתתפו במבצע, וחלק מהמחסלים הגיע מהונג קונג. ויש גם שמות חדשים

משטרת דובאי ממשיכה לחקור את חיסולו של מחמוד אל-מבחוח - וחושפת פרטים חדשים. המפקדה הכללית של המשטרה המקומית הודיעה היום (ד') כי 14 מחברי צוות החיסול השתמשו בכרטיסי אשראי שהונפקו בבנק META האמריקני. המשטרה חשפה את פרטיהם של 15 חשודים נוספים במעורבות בחיסול - 5 מהם נשים. בסך הכל, מנתה חוליית החיסול 26 חברים, שארבעה מהם היו כוח חלוץ. במשטרת דובאי אמרו כי שניים מחברי החולייה עזבו לאיראן אחרי החיסול.

 

לצפייה בפרטי כל 26 החשודים - לחצו כאן

 

לפי משטרת הנסיכות, 15 החשודים הנוספים השתמשו ב-6 דרכונים בריטיים, 3 איריים, 3 צרפתיים ו-3 אוסטרליים. חקירתה העלתה כי 26 המחסלים הגיעו לדובאי משש ערים אירופיות: ציריך, רומא, פריז, פרנקפורט, מילאנו ודיסלדורף, וכן מהונג-קונג.


6 מהחשודים החדשים כפי שחשפה משטרת דובאי

  

החיסול בדובאי - הדיווחים האחרונים ב-ynet:

 

המשטרה בדובאי גם פרסמה את רשימת השמות של המחסלים הנוספים. בעלי הדרכונים הבריטיים הם: מארק דניאל סקלאר, רוי אלן קאנון, דניאל מארק שנור, פיליפ קאר, סטיבן קית' דרייק וגבריאלה ברני. מחזיקי הדרכונים האיריים הם: צ'סטר האלוויי ושתי נשים - איבי ברינטון ואנה שאונה קלאסבי.

 

שלושת בעלי הדרכונים הצרפתיים היו: אריק ראסניו, דיוויד ברנאר לאבייר ומלאני הירד. החשודים שהחזיקו דרכונים אוסטרליים: אדם מרקוס קורמן, ג'ושווע דניאל ברוס ואישה בשם ניקול סנדרה מכבי. במשטרת דובאי אמרו כי מספר החשודים עוד עשוי לעלות.

 

הדרכונים אמיתיים, אך הוצאו במרמה

משטרת דובאי שיבחה את שיתוף הפעולה שלו זכתה מצד כל מנגנוני הביטחון הבינלאומיים הנוגעים בדבר. לדברי המשטרה, היא קיבלה אישורים רשמיים מהמדינות שלהן שייכים הדרכונים שבהם השתמשו המחסלים לכאורה, כי מדובר בדרכונים אמיתיים, אך בכאלה שהוצאו בדרכי מרמה.


דרכונה של אנה קלאסבי. המחסלים התפצלו ל-8 קבוצות בדרך חזרה

 

המחסלים שהגיעו לדובאי מבעוד מועד, לפי המשטרה המקומית, היו: גבריאלה ברני שהגיעה מדיסלדורף, ניקול סנדרה מכבי שהגיעה מהונג-קונג ורוי אלן קאנון ומארק סקלאר שהגיעו ממילאנו. בדרכם חזרה מדובאי התפצלו 26 המחסלים, ונסעו בשמונה קבוצות לערים שונות בעולם, כשחלקם עשו זאת בטיסות ישירות וחלקם עם עצירות ביניים בערים אחרות.

 

כך הם עברו בהונג קונג, ציריך, דוחא, בנגקוק, רומא, פרנקפורט, יוהנסבורג, אמסטרדם, מילאנו ופריז. שני חשודים - ניקול סנדרה מכבי ואדם מרקוס קורמן - שטו בספינה מדובאי לאיראן. משטרת דובאי פירטה לאן יצא כל אחד מהחשודים בחיסול, ודרך אילו ערים עבר בדרך ליעדו הסופי.

 

אגב, אחת החשודות החדשות, גבריאלה ברני, נושאת את שמה של אישה ישראלית ששם אביה, ישראלי אף הוא, הוא מייקל לורנס ברני. באותו השם השתמש אחד מ-11 החשודים שחשפה משטרת דובאי כבר לפני שבוע וחצי.

 

אתר המזוהה עם הפתח דיווח אתמול כי השלטונות הסוריים עצרו לאחרונה את אחד ממקורביו של אל-מבחוח, מוחמד

נסאר. על פי הדיווח, נסאר היה האיש שידע על תנועותיו וטיסותיו של אל-מבחוח. לפי מקור דיפלומטי ערבי, משטרת דובאי ביקשה מהסורים להעביר גורמים מטעם חמאס לידיה לחקירת נסיבות ההתנקשות, ובהם גם את נסאר.

 

רשת "אל-חורה" דיווחה מפי "מקורות בכירים בירושלים" כי "יש שיתוף פעולה איתן בין ישראל לצרפת, בריטניה, ירדן ומצרים בלחימה נגד הטרור של חמאס". אותם מקורות מסרו עוד לרשת כי "היחסים בין המוסד הישראלי לבין מנגנוני הביטחון של מצרים וירדן לא ייפגעו בעקבות ההתנקשות באל-מבחוח, במיוחד לנוכח העובדה ששתי המדינות רואות בחמאס חלק מתנועת האחים המוסלמים, השואפת להפיל את משטרו של מובארק במצרים ואת זה של המלך עבדאללה בירדן".

 

Read this article in English

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מפקד משטרת דובאי. ארכיון
צילום: AFP
המחסלים הנוספים נחשפים. רשימת כרטיסי האשראי
דרכונו של אריק רסנו, אחד המחסלים "החדשים"
צילום: AFP
מומלצים