שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  אפי פיתוח תמחק 850 מ' ש' משווי נכסיה ברוסיה

  ההפחתה בשווי הנכסים תבוצע בעקבות ביקורת של רשות ני"ע. אפי פיתוח צפויה לרשום ברבעון הרביעי של 2009 הפסד של כ-215 מיליון דולר ואפריקה ישראל נכסים הפסד של 250 מיליון שקל. המשמעות המעשית של ההפחתות היא שבעלי אגרות החוב של אפריקה ישראל יקבלו יותר מניות בחברות הבנות

  אפריקה ישראל דיווחה הלילה כי בעקבות ביקורת שערכה רשות ני"ע החליטה החברה לבצע ברבעון הרביעי של השנה הפחתה 850 מיליון שקל (225 מיליון דולר) בשווי הנכסים המוחזקים על ידי החברה הבת אפי פיתוח. בעקבות זאת צפויה אפי פיתוח להציג ברבעון הרביעי הפסד נקי של כ-800 מיליון שקל (215 מיליון דולר).

   

   

  במקביל אפריקה נכסים דיווחה הלילה כי בעקבות בדיקת של שמאיים החליטה החברה לרשום הפחתות בשווי הנכסים של החברה באירופה ובעקבות זאת היא צפויה להציג ברבעון הרביעי הפסד של 250 מיליון שקל.

   

  יצויין כי כיום, שבועיים לפני כינוס אסיפת הנושים להסדר החוב, למידע זה קיים משמעות מכריעה עבור בעלי אגרות החוב של החברה שכן במסגרת ההסדר נקבע מנגנון לפיו היקף המניות באפי פיתוח ובאפריקה נכסים יקבע על פי ממוצע בין שווי השוק של החברות לבין ההון העצמי שלהן.

   

  על כן המשמעות של המעשית של ההפחתות שבוצעו בעקבות הביקורת של הרשות היא כי בעלי אגרות החוב של אפריקה ישראל יקבלו יותר מניות בחברות הבנות של אפריקה ישראל.

   

  חברת אפריקה ישראל פרסמה ב-9 בפברואר את דו"ח הסדר החוב המלא ובו מסקנות הביקורת של רשות ני"ע על נכסי הקבוצה ברוסיה. על פי המסקנות קיימות בעיות רישום בחלק מהנכסים ברוסיה וקיימת אפשרות כי הקבוצה תאבד את זכויותיה בחלק מהנכסים.

   

  החברה האם, אפריקה ישראל, סיימה את הרבעון השלישי של 2009 עם הפסד (המיוחס לבעלי המניות) של 348 מיליון שקל, לעומת הפסד של 2.12 מיליארד שקל ברבעון המקביל ב-2008. בסיכום שלושת הרבעונים הראשונים של 2009 הפסידה אפריקה ישראל מיליארד שקל.

   

  ההון העצמי המיוחס לבעלי המניות של החברה הצטמק לכ-776 מיליון שקל המשקפים שווי של 14.1 שקלים למניה - בעוד שהמניה נסחרת במחיר של 41.6 שקלים, ובשעה שנציגות בעלי איגרות החוב הארוכות הסכימה להמיר את החוב למניות לפי מחיר של 36 שקלים למניה (המשקפים לחברה שווי של 2 מיליארד שקל). ההון העצמי של אפריקה ישראל מהווה רק 2.6% מסך הנכסים שמנהלת הקבוצה.

   

  בחלוקה לפי מגזרים מתברר כי הפעילות בארה"ב רשמה את ההפסד הרבעוני הגדול ביותר (לפני מס), בסכום של 193.5 מיליון שקל. הפעילות במזרח אירופה (לא כולל רוסיה) הסבה לחברה הפסד של 130.7 מיליון שקל, והפעילות ברוסיה הסבה לאפריקה ישראל הפסד רבעוני של 13.3 מיליון שקל.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לב לבייב אפריקה ישראל
  צילום: אביגיל עוזי
  מומלצים