שתף קטע נבחר

אחרי הזיכוי בתחקיר הפדופילים - נאשם הורשע

ארבע חודשי עבודות שירות נגזרו על איתן רוזין, שהודה במסגרת עסקת טיעון בניסיון למעשה מגונה בקטינה. בחודש שעבר זוכה נאשם אחר והשופט קבע כי "הוטמן לו פח"

חודש לאחר ששופט בבית משפט השלום בתל-אביב זיכה גבר, שנתפס במסגרת תחקיר הפדופילים של ערוץ 10 כששוחח באינטרנט עם שחקנית שהתחזתה לבת 14, הורשע היום (ב') בבית משפט המחוזי בעיר נאשם אחר. הוא הואשם בניסיון אונס, אך הורשע בניסיון למעשה מגונה בקטינה.

 

בית המשפט גזר ארבעה חודשי עבודות שירות וקנס של 7,500 שקלים על איתן רוזין, שהודה במסגרת עסקת טיעון, בניסיון למעשה מגונה בקטינה.

 

בכתב האישום המתוקן נטען, כי בחודשים נובמבר ודצמבר 2007, פנה הנאשם, בצ'אט אל תחקירן בערוץ 10 שהציג עצמו כילדה בת 13 בשם "מורנוש". הנאשם הציג את עצמו כבן 32 שאוהב צעירות, והשניים עברו לשיחה פרטית ב-ICQ. במסגרת השיחות בין הנאשם ל"מורנוש", כתב רוזין כי הוא מחפש בתולה, והתעניין אם היא כזו. בהמשך שאל, אם מסקרן אותה לראות גבר עירום.

 

בהחלטה כתבו השופטים שרה דותן, יהודית שבח ושאול שוחט: "הגלישה בעולם האינטרנטי, חסר הגבולות הגיאוגרפיים, חיונית וחיובית מחד, אך טומנת בחובה סכנות מאידך. הגולש זוכה להרחבת אופקים וידע, ליצירת חברויות והרחבת מעגל חברים קיים ונגישותו למידע, בכל תחום ונושא, קלה יותר. מנגד עלול הוא להיחשף לתכנים שליליים שלא לומר אפלים, אפשרות שיש לה משמעות רבה בהיות קטינים ובני נוער חלק נכבד מאוכלוסיית הגולשים".

 

בסוף חודש ינואר זיכה השופט דן מור נאשם אחר, ואף כתב בהחלטתו כי אחת הסיביות העיקריות לזיכוי היא שערוץ הטלוויזיה למעשה טמן פח לנאשם. השופט קבע, כי לא הוכחה הכוונה הפלילית הנדרשת. לדבריו, "טענת פח היקוש" בוססה בארצות-הברית בתחילת המאה הקודמת, לאחר שנקבע שם כי סוכנים פדרליים הטמינו פח למי שסברו כי הוא עבריין, ובכך הם שידלו אותו לעבור עבירה לצורך הבאתו לדין.

 

שני הגברים הואשמו, לאחר שבתוכנית תחקירים של ערוץ 10, התחזו אנשי ההפקה לנערות צעירות וניסו לפתות גברים להיפגש עימם בדירה ששכרו לשם כך.

 מפיקי התוכנית פנו למשטרה ועדכנו אותם לגבי פעילותם. מתברר כי המשטרה לא מיהרה לפעול ולמעשה - שיתפה פעולה עם אנשי התוכנית. כאשר הגברים הגיעו לדירה - צוות הטלויזיה נכנס אליה והטיח בהם כי מעשיהם מנוגדים לחוק.

 

מפיקי התוכנית הצליחו ליצור קשר עם כ-20 גברים במהלך כמה ימי צילום. השוטרים שהמתינו בסמוך לדירת-הכיסוי, נמנעו מלהתערב, למרות שהעבירה לכאורה כבר נעשתה - אלא רק לאחר שצוות הצילום השלים את עבודתו והחשודים יצאו מהדירה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הכיר את "מורנוש" בצ'אט. אילוסטרציה
צילום: index open
מומלצים