שתף קטע נבחר

ביום רביעי: לא יינתנו דו"חות חניה

מרכז השלטון המקומי הודיע כי בנוסף לכך שהזבל מהרחובות לא יפונה ורוב השירותים העירוניים לא יפעלו, גם פקחי החניה לא יעבדו ולא ייגררו כלי רכב. זאת במסגרת שביתת הרשויות המקומיות, שמוחות על הקיצוץ במענקי האיזון. ראשי הערים הגדולות קוראים לנהגים לא להגיע למרכזי הערים עם כלי רכב

חגיגת חניה בערי ישראל צפויה ביום רביעי. מרכז השלטון המקומי הודיע כי ביום רביעי לא ייתנו דוחות חניה ולא ייגררו כלי רכב. זאת במסגרת השביתה שתתקיים בכל הרשויות המקומיות במדינה, במחאה על הקיצוץ במענקי האיזון של הרשויות.

 

 

מלבד פקחי החניה שלא יבצעו את עבודתם, במהלך היום לא יפונה הזבל ברחובות, שירותי הרווחה העירוניים לא יפעלו, הכבאים יעבדו במתכונת שבת ויבצעו כיבוי שריפות בלבד, המתנ"סים (במקומות שבהם הם שייכים לרשויות) יהיו סגורים, ולא תהיה קבלת קהל במשרדי הרשויות. עם זאת, שירותי מוקד 106 ו-107 יפעלו כרגיל. 

 

ההחלטה בדבר שביתת פקחי החניה הייתה תלויה עד היום בבדיקת היועצים המשפטיים של הרשויות, שבחנו האם הם יכולים להשבית גם את פיקוח החניה וליצור מצב שבו האזרחים "יהנו מן ההפקר" - ויוכלו לחנות בכל מקום בו ירצו. היום, כאמור, הודיעו הרשויות כי גם פקחי החניה יישבתו.

 

השביתה לא תכלול פגיעה במערכת החינוך ולכן גני הילדים ובתי הספר יפעלו כסדרם, כולל מערך ההסעות והסייעות.

 

ראשי הרשויות מוחים על הקיצוץ שהממשלה מבצעת במענקי האיזון שמשרד הפנים מעביר למרבית הרשויות במדינה. המענקים, שעמדו בשנת 2008 על כ-2.6 מיליארד שקל בסה"כ, קוצצו ל-2.4 ב-2009 ול-1.8 ב-2010.

 

בתוך כך הודיעו ראשי הערים הגדולות בישראל כי הם קוראים לנהגים לא להגיע למרכזי הערים עם מכוניות פרטיות ביום רביעי, בגלל חשש לעומסי תנועה שיגרמו עקב הפסקת עבודת פקחי החניה והעובדה שכלי רכב לא יגררו. "מניסיון, במקרים דומים בעבר, שביתת הפקחים צפויה לגרום לכאוס, לחסימת נתיבי תחבורה ועומסי תנועה קשים במרכזי הערים", נכתב בהודעתם..

 

יו"ר מרכז השלטון המקומי בוחבוט אמר כי: "ניסינו בכל כוחנו למנוע את היציאה למאבק אך הממשלה לא הותירה לנו ברירה. הקיצוץ יפגע קשות בחינוך ובשירותי הרווחה, מחירי המים מאמירים והאזרחים משלמים את המחיר".


פורסם לראשונה 08/03/2010 18:07

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יוגב עמרני
פקחי חניה. לא יעבדו
צילום: יוגב עמרני
מראה צפוי ביום רביעי. חניה אסורה
צילום: עופר עמרם
מומלצים