שתף קטע נבחר

בג"ץ: תנו את שמות האשכנזיות בעמנואל

שופטי בג"ץ הורו לפרקליטות להעביר להם בתוך שבוע רשימה של כל התלמידות האשכנזיות שפרשו מבית הספר בעמנואל ושל המורות המלמדות במקום. השופט אדמונד לוי: "המסר פשוט: נראה בכל מורה או הורה שלא יקים את פסק הדין כמי שמבזה פסק דין וננקוט בהליכים"

ביזיון בית משפט? בית המשפט מוריד את הכפפות: במהלך דיון שהתקיים הבוקר (יום ג') בנושא בקשה לביזיון בית המשפט בפרשת אפליית הבנות מעדות המזרח בעמנואל, העבירו שופטי בית המשפט העליון ביקורת נוקבת נגד אי כיבוד פסק הדין והחליטו לצאת למערכה בעניין.

 

ראש ההרכב, אדמונד לוי, התייחס לאי כיבוד פסק הדין של בג"ץ, ואמר כי "הדבר הזה צריך להיות בנפשו של משטר דמוקרטי. אי כיבוד פסק דין זה מדאיג אותי, ונלך עם זה עד הסוף. המסר הוא פשוט: נראה בכל מורה או הורה שלא יקים את פסק הדין או שינסה לשים מכשולים כמי שמבזה את פסק דינו של בית המשפט, דעתנו נחרצת, ננקוט בהליכים".

 

השופטים אדמונד לוי, חנן מלצר ועדנה ארבל, אף הורו לפרקליטות להעביר להם בתוך שבוע רשימה מלאה של כל התלמידות האשכנזיות בבית הספר המאולתר או שנעדרות מבית הספר הקיים וכן רשימה מלאה של המורות המלמדות בבית הספר השנוי במחלוקת.

 

במהלך הדיון ניסו השופטים לברר מהיכן הגיע הציוד לכיתות בבית הספר הפיראטי שהוקם במקום ואם המורות המלמדות בבית הספר הפיראטי מקבלות מימון ממשרד החינוך.

 

נציג החינוך העצמאי, עו"ד אייזיק גולדשטיין, אמר במהלך הדיון כי ככל הידוע לו הציוד נלקח ממחסני המועצה המקומית ולא

מביה"ס וניתן לקחת ציוד משם בלי לשאול אותם. גם עו"ד שחר בן עמי, נציג המועצה המקומית, הגיב גם הוא לשאלות ואמר: "לא ידוע לי שמדובר בציוד של המועצה, לא סיפקנו את הציוד ולא נתנו אישור להוציא ציוד מביה"ס". לדבריו, ראש המועצה הקודם של עמנואל אישר להוציא ציוד אולם הנוכחי איננו מאפשר זאת.

 

פרקליטם של העותרים, עמותת "נוער כהלכה", עו"ד אביעד הכהן, אמר במהלך הדיון כי אף אחד לא רוצה לעשות יותר מדי בנוגע לאי כיבוד פסק הדין של בג"ץ, והקצב שבו מתנהלים העניינים איננו משביע רצון. לאחר בדיון אמר עו"ד ד"ר אביעד הכהן ל-ynet :"אנו רוצים לקוות שפסק הדין שלא מקוים כבר כשבעה וחצי חודשים סוף כל סוף יקויים, ואותה מדיניות של אפליה מסתובבת תפסק והתלמידות ישובו ללמוד יחדיו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השופט אדמונד לוי. "לשים סוף"
צילום: בוצ'צו, אתר בתי המשפט
מומלצים