שתף קטע נבחר

רבנים בציונות הדתית: חובה לסנן אינטרנט סלולרי

הרבנים, בהם דרוקמן, סתיו ויהושע שפירא, יצאו בקריאה לציבור שלא להתחבר לאינטרנט ללא שירות סינון. ל-ynet נודע: "ראשי מוסדות חינוך רבים שוקלים להתנות קבלת תלמידים למוסד בכך שיגלשו בפורמט המצונזר"

מלחמת הרבנים באינטרנט – הגירסה הסרוגה: רבנים ומחנכים בציונות הדתית קוראים לציבור שלא להתחבר לאינטרנט בלא סינון תכנים – כעת גם כאשר מדובר באמצעים ניידים כמודם סלולרי או טלפון נייד. "הקלות בה ניתן להידרדר לעברי פי פחת מסוכנת", הם מסבירים, "ההתמודדות התרבותית שלנו עם נושא האינטרנט צריכה לעמוד בחזית החינוכית המשותפת לכולנו".

  

באחרונה הושג הסכם בין החברות "סלקום" ו"אינטרנט רימון" ולפיו לקוחות החברה הסלולרית בתחום האינטרנט יוכלו לסנן את התכנים ברשת באמצעות שירות שמעניקה האחרונה. בעקבות כך מתפרסמות כעת שתי מודעות רבנים המחייבים לבחור ב"סלקום" ובשירות הסינון. בין החותמים – רבנים ומחנכים בולטים המזוהים עם זרמים שונים בציונות הדתית, כמו הרב חיים דרוקמן, רב העיר צפת שמואל אליהו, ראש ישיבת רמת גן הרב יהושע שפירא ויו"ר ארגון צהר הרב דוד סתיו.

  

"אנו קוראים לכל הציבור על כל גילאיו שלא לגלוש באינטרנט ללא שירות סינון בשום אופן – לא בבית ולא במשרד, לא במחשב הנייד ולא במכשירים הסלולרים, לא בבית ולא בשטחי הישיבות ומוסדות החינוך ובסביבתן", כתבו הרבנים, "כמו כן אנו פונים לראשי מוסדות וארגונים שלא לאפשר גלישה ללא הגנה בקרב התלמידים והעובדים".

  

השלב הבא: סינון תלמידים?

ואכן ל-ynet נודע כי ראשי מוסדות חינוך רבים כבר שוקלים לאמץ את הנהוג בחברה החרדית, ולהתנות את קבלת התלמידים והתלמידות בכך שיגלשו לאינטרנט עם שירותי סינון בלבד. עיקר חששם של הרבנים, כאמור, אינו מהמחשבים הנייחים, שהגלישה בהם בכל מקרה מבוקרת יותר, אלא מאלה הניידים, ובמיוחד מהטלפונים הסלולרים תומכי האינטרנט שבאמצעותם ניתן לגלוש בכל מקום. 

 

"כמי שעוסקים בחינוך ונפגשים עם ציבור רחב מדי יום ביומו, מוכרים היטב האתגרים שהציב עולם האינטרנט בפני הנוער והמבוגרים – על יתרונותיו, אך גם על סכנותיו הגדולות", מסכמים הרבנים את מכתבם, "יחידים ומשפחות רבות – צעירים ומבוגרים, גברים ונשים, ניזוקו בעקבות הסכנות הללו, ונדמה שאין צורך להאריך בפרוטן". את המאבק בתופעה הגדירו "אתגר אמיתי, מורכב, ובאחריות כלל הציבור".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האינטרנט הסלולרי
צילום: איתן פיטוסי
הרב יהושע שפירא
צילום: גיא אסייג
מומלצים