שתף קטע נבחר

זירת הקניות

למרות ההצהרות - ארדן הצביע בעד הרפורמה

השר ארדן יצא בתוקף נגד הרפורמה בתכנון ובבנייה; הוא טען שהיא תפגע בסביבה ושקידומה המהיר לקוי; הוא הצביע נגדה בוועדת השרים לענייני חקיקה, וכשאושרה שם מחה בתוקף; והיום בהצבעה בכנסת הצביע בעד. ארדן: מאחר שהממשלה בעד החוק אני מחוייב לתמוך בו

השר להגנת הסביבה, גלעד ארדן, הרבה להתבטא בשבועות האחרונים נגד הרפורמה בתכנון ובנייה. הוא אף היה השר היחיד שהתנגד למהלך כשהובא לוועדת השרים לענייני חקיקה. אבל היום (ד'), בהצבעה על החוק במליאת הכנסת, הצביע ארדן בעד. החוק עבר בקריאה ראשונה בתמיכת 60 ח"כים; 37 התנגדו.

 

ארדן יצא לאחרונה נגד התוכנית וטען שהיא תפגע בסביבה בצורה חמורה ויש לדון בה לעומק. הוא גם הגיש שורה של הערות לנוסח החוק לוועדת השרים לענייני חקיקה אך כולן נדחו.

 

בשבוע שעבר, בכנס מיוחד שערכה בנושא השדולה החברתית-סביבתית בכנסת, מתח ארדן ביקורת חריפה על מספר עקרונות הנכללים בחוק החדש - עקרונות שיפגעו לדבריו באיטנרסים הסביבתיים והציבוריים.  

 

במטה לתכנון אחראי, שנאבק ברפורמה ובאופן קידומה המהיר, הביעו אכזבה מאישור החוק בקריאה ראשונה, ובמיוחד מאופן הצבעתו של ארדן.

 

"השר ארדן הצביע נגד הצעת החוק בממשלה בתחילת השבוע, ולפתע פתאום הפך את עמדתו בהצבעה בכנסת", כתבו. "חברי הכנסת העדיפו להצביע על רפורמה מרחיקת לכת מבלי לדעת מה כתוב בה ומה השלכותיה על חייהם ועל אופיה של המדינה.

 

"הקואליציה התנהגה כמו ביריון שכונתי, וסיעת הליכוד בגדה בערכים החברתיים שלה לטובת קידום האינטרסים של הקבלנים ושל ש"ס".

  

יצויין כי שר נוסף שהצביע בעד החוק היה שר הרווחה יצחק (בוז'י) הרצוג, שמתח גם הוא ביקורת חריפה כנגד הרפורמה לאחרונה.

 

השר ארדן אמר בתגובה כי הוא עדיין סבור שהרפורמה בתכנון אינה מהלך נכון, אך מרגע שהממשלה אישרה אותה הוא מחוייב, כחבר אחראי בממשלה, לתמוך במהלך ולכן הצביע בעד החוק.

 

ארדן אמר עוד כי עשה ככל יכולתו לשכנע את השרים להכניס שינויים בנוסח הרפורמה, עד שהממשלה קבעה את עמדתה. גם בעתיד - כשהחוק יידון בוועדת הפנים - בכוונתו להגיע לדיונים ולנסות לשכנע את חברי הכנסת לשנות את הסעיפים שלדעתו פוגעים בסביבה ובעתיד השטחים הפתוחים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זיגזג? ארדן
צילום: עופר עמרם
מומלצים