שתף קטע נבחר

מנכ"ל שופרסל: "כשאתה מוביל - כולם רוצים חלק"

אפי רוזנהויז השיב למנכ"ל הרבוע הכחול, שאמר כי הם יבצעו את המעבר לסדרנות עצמית בסניפים ללא השגיאות שביצעה שופרסל. לדבריו, "מדובר בשחקן שאומר מה לא צריך לעשות אבל מחפש לעשות את אותו הדבר"

"יש רגע מסוים שהפופוליזם שבא לידי ביטוי באמרות שהתקשורת מגבה ומתפרנסת ממנה, עובר את הגבול. לא צריך להתייחס לכל משפט של מי שנתפס בהתרגשותו" - כך אמר היום (ה') אפי רוזנהויז, מנכ"ל רשת שופרסל, בהתייחסו לאמירות של מתחרהו, זאב ורמברנד, מנכ"ל רשת הרבוע הכחול, שאמר השבוע כי הרבוע הכחול יבצע את המעבר לסדרנות עצמית בסניפים ללא השגיאות שביצעה שופרסל.

 

רוזנרויז אמר את הדברים בכנס בנושא קמעונאות שנערך בתל אביב על ידי ביג מרכזי קניות. "כשאתה המוביל בשוק המזון, כולם רוצים לקחת ממך חלק", אמר, והוסיף ביחס לרבוע הכחול: "מדובר בשחקן שאומר מה לא צריך לעשות אבל מחפש לעשות את אותו הדבר".

 

רוזנרויז הוסיף כי "השוק שלנו מאוד תחרותי. השחקן השני בגודלו, הרבוע הכחול, מנסה להגדיל את חלקו וזה טבעי. הייתי מציע לכולם לרדת מאמירות כאלה ואחרות ולהתייחס לעובדה ששופרסל עומדת באסטרטגיה אותה הציגה לפני 6 שנים והתוצאות משתפרות".

 

בהמשך התייחס למהומה שפרצה סביב ההכרזה של שופרסל על המעבר לסדרנות עצמית.

 

"אין יצרנית מזון במדינת ישראל שלא חושבת שסדרנות עצמית על ידי הרשת היא הדבר הנכון, אבל בו בזמן הם לתקשורת יגידו את ההיפך כדי לנהל איתי משא ומתן על התנאים מעל דפי העיתון. עובדה ש-6 חודשים אחרי המהומה שפרצה בעקבות ההכרזה שלנו על המעבר לסדרנות עצמית, קורה פה מה שקורה בטנזניה או ארה"ב - הרשתות הגדולות מסדרות בעצמן את המדפים", אמר.

 

רוזנרויז הוסיף כי "בין 10 יצרניות המזון בישראל, 7 מהן בבעלות או שותפות של חברות רב לאומיות. כשהם יושבים בפגישות מטה במנהטן או לונדון הם לא מבינים מה זה המונח הזה "סדרנות עצמית" והם שואלים את עצמם מה זה המונח הזה מהמזרח התיכון. להם זה ברור שרשת מסדרת את מוצריה, אבל בישראל זה עשה כותרות בארבע מהדורות חדשות שונות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אפי רוזנהויז מנכ"ל שופרסל
צילום: סיון פרג'
מומלצים