שתף קטע נבחר

אוהד מכבי ת"א: "אמרו לי להתפשט והרביצו לי"

לטענת אחד האוהדים הצהובים, הכנסת שלטים התומכים במנג'ר מכבי ת"א, ב-2:2 מול נתניה, היו העילה לאלימות פיזית של המשטרה. "היס"מניק אמר לי: 'אתה סתם חייל בשבי'". האוהד, שמתכנן להתלונן ביום ראשון במח"ש, סובל משבר בארובת העין

מסכת התעללות באוהד מכבי תל אביב? כך לפחות טוען אלמוג (שמו המלא שמור במערכת), שסיפר על מכות והשפלות שספג היום (ש') משוטרי יס"מ, במהלך ה-2:2 בין מכבי תל אביב למכבי נתניה. הרקע לדבריו, לאלימות הפיזית נגדו, הוא שלטי מחאה נגד התכנית 'עובדה', שהכניסו האוהדים הצהובים לקראת ההתמודדות בבלומפילד. על השלטים נרשם: "הצבא של נמני" ו-"אנחנו החיילים, אני המ"כ, אני המ"פ ואני הרס"ר".

 

 

לטענת אלמוג, הוא ספג מכות קשות בחדר החקירה של אצטדיון בלומפילד: "לפני המשחק הכנו שלטים התומכים באבי נמני", שחזר בראיון ל-ynet. "באו כמה יס"מניקים וראו שעל השלטים כתוב ה'צבא של נמני'. הם כמובן לא רצו שנכניס אותם. בסופו של דבר, הם טענו שמישהו קילל אותם ולקחו אותי בשקט לחדר החקירות".

 

"ברגע שנכנסנו, הם נעלו את הדלת", הוסיף האוהד. "אחד מהם אמר לי להתפשט, לקח אותי לשירותים ונתן לי מכות

יבשות בכל הגוף. הורדתי את הראש טיפה למטה, וקיבלתי גם מכה בפנים. השוטר אמר שדפקתי את הראש בתוך המשקוף, אבל אלה היו שתי בטונאדות".

 

ומה הסיבה לטענת האוהד למכות שקיבל? "הכל בגלל השלטים", טען. "זה מה שהם אמרו. בזמן שהוא הרביץ לי, אותו שוטר אמר לי: 'איפה הצבא של נמני? עכשיו שיבואו לעזור לך. אתה סתם חייל פשוט ואתה בשבי'". תגובה ממשטרת ישראל תובא לכשתתקבל. אלמוג, שמתכנן להגיש מחר תלונה נגד השוטרים במח"ש, טען כי הוא לא יודע את שמם כיוון שהם לא ענדו תגי שמות, ואף קראו אחד לשני בשמות בדויים. מאוחר יותר נמסר כי תלונתו של אלמוג הועברה למח"ש והיא תיבדק.

 

לאחר סיום האירועים פונה אלמוג לבית החולים, כששם נודע כי הוא סובל משבר בארובת העין. טל ברמן מארגון "אולטרס מכבי" אמר: "אנו רואים בחומרה את מה שקרה. אין שום סיבה שחבר ארגון יבוא למגרש ויחזור עם שבר בארובת העין. אנו מאשימים במה שקרה את התכנית של אילנה דיין, ומקווים שהיא תהיה מסוגלת להסתכל בעיניים של אלמוג ושל ההורים שלו, האם הרייטינג היה שווה את זה?". ב'קשת' בחרו שלא להגיב.

 

  • סייע בהכנת הידיעה: אלי סניור

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי אלגרט
אוהדי מכבי ת"א
צילום: אלי אלגרט
מומלצים