שתף קטע נבחר

בגשם כבד: עשרות מחו נגד הזזת המיון ב"ברזילי"

למרות תנאי מזג האוויר הקשים, קיימו עשרות מפגינים וחברי כנסת מהשמאל הפגנה בתל אביב במחאה על ההחלטה להעביר את חדר המיון באשקלון לאתר חלופי בעקבות גילויים של קברים עתיקים. "ליצמן הוא הסוחט, ליברמן ונתניהו הם הנסחטים"

כמאתיים בני אדם ערכו בצהריים (יום ו') הפגנה בשדרות רוטשילד שבמרכז תל אביב, במחאה על החלטת הממשלה להיענות לדרישתו של סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן, ולהעביר את חדר המיון המתוכנן של בית החולים "ברזילי" שבאשקלון לאתר חלופי בעקבות גילוי קברים בני אלפי שנים. המפגינים, שהיו נתונים לגשם כבד בזמן האירוע, הניפו שלטים שעליהם נכתב: "ביבי מעדיף קברים על פני החיים" , "כופים נמאסתם", ו"ביבי קובר את אשקלון".

 

בעקבות מזג האוויר הבעייתי, התפזרו רבים מבין המפגינים למקומות מחסה מהגשם. באירוע השתתפו גם חברי הכנסת חיים אורון וניצן הורוביץ ממרצ, וכן הרב אורי רגב, מנכ"ל "חדוש" (חופש דת ושוויון), שהאשים כי "ליצמן הוא סוס טרויאני במשרד הבריאות. הוא הסוחט, וליברמן ונתניהו הם הנסחטים". בהמשך, הבטיח להתמיד במאבק נגד החלטת הממשלה להעביר את חדר המיון לאתר חלופי.


המטריות צצו כפטריות אחר הגשם (צילום: ירון ברנר)

 

"התכנסנו מול היכל העצמאות, על-יד המקום שבו הוכרז על חופש דת ומצפון", אמר ח"כ הורוביץ. "אנחנו עומדים כאן כאשר מנהיגי מדינת ישראל נכנעים לקבוצה קיצונית וסחטנית על חשבון תושבי המדינה. הרוב החופשי השפוי בישראל אומר לכם -  לא ניתן שייקברו אותנו, יש ציבור ענק שרוצה להפריד את הדת מהמדינה ומתנגד לכפייה ולסחטנות הבלתי פוסקת".

 

בהפגנה נשאה דברים גם השרה לשעבר וממייסדות מרצ, שולמית אלוני, שאמרה כי "המדינה קמה על בסיס עם חופשי בארצנו. בהכרזת העצמאות כתוב 'שיוויון זכויות, חופש דת ומצפון'. בכנסת הראשונה היו כל המפלגות הדתיות, בלי יוצא מן הכלל, ובקווי יסוד שלה נאמר - המדינה תמנע את עצמה מלהתערב בענייני דת. אני קוראת לנתניהו לזכור שהוא ראש הממשלה, ולא אלי ישי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דבר הדור הצעיר
צילום: ירון ברנר
שדרות רוטשילד, בצהריים
צילום: ירון ברנר
מומלצים