שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  בריטיש אירוויז תייצר דלק מטוסים ירוק
  חברת התעופה הודיעה שתקים מפעל לייצור דלק בר קיימא מפסולת אורגנית, שישמש לתדלוק מטוסיה. ההפחתה הצפויה בפליטות שווה להורדה של 50 אלף מכוניות בשנה מהכבישים

  תעשיית התעופה, אחת מהתעשיות המזהמות ביותר בעולם, מגששת במרץ בשנים האחרונות אחר שיטות לייצור דלק ירוק. המוטיבציה כפולה: הן מטעמי מוניטין ורצון לתקן את התדמית של מי שתורמת להתחממות הגלובאלית, והן כדי להיערך למיסוי עתידי על פליטות פחמן דו-חמצני ממטוסים, שיחשוף את חברות התעופה לקנסות ולהעלאת מחירים שתפגע בתחרותיות.

   

  לטורים קודמים של הברקה ירוקה:

   

  מספר חברות תעופה בינלאומיות מעורבות כיום בניסויים בדלקים ביולוגיים למטוסים. הבולטת בהם היא בריטיש אירוויז, שהרימה את הכפפה והכריזה על צעד משמעותי בדרך לשמיים ירוקים: הקמת מפעל לייצור דלק מטוסים בר קיימא מפסולת אורגנית.

   

  בריטיש אירוויז מקדמת את תכניתה השאפתנית לייצור דלק מטוסים ירוק, על אף שסבלה משנה לא קלה: רווחיותה התכווצה בשל שילוב בין עליית מחירי הנפט לפעילות המשגשגת של ה"יורוסטאר" - שירות הרכבות המהירות המחבר בין בריטניה לצרפת ובלגיה.

   

  החברה הודיעה כי בכוונתה להקים את המפעל החדש בלונדון והצהירה כי עד שנת 2014 תחל לתדלק לפחות חלק ממטוסי החברה בדלק הירוק. מפעל הדלק הביולוגי של החברה ימיר ביעילות מגוון חומרי פסולת באדמה ויהפוך אותם לדלקים חדשים וממוחזרים וכן לחשמל.

   

  המטרה: הקטנת פליטות הפחמן

  לפי התוכניות, המפעל יטפל מדי שנה במעל 500 אלף טון פסולת אורגנית, שתומר לכ-16 מליון גלונים דלק מטוסים ירוק ונטול פחמן. כמות הדלק שתיוצר בהמשך עתידה להספיק לתדלק את כל הטיסות של החברה בדלק נטול פחמן ולהגיע אף לכמות כפולה מכמות הדלק הנצרכת כיום. ההפחתה הדרמטית הזו בפליטות הפחמן של צי המטוסים, תהיה שווה להורדה של 50 אלף מכוניות בשנה מהכבישים.

   

  המיזם הוא חלק ממטרת העל השאפתנית של החברה להקטין את פליטות הפחמן שלה ב-50% עד שנת 2050. מעבר להפחתה המשמעותית בפליטות הפחמן, יתרום המיזם לקיטון נוסף בפליטות גזי חממה בכך שיקטין משמעותית את כמות האשפה הנשלחת להטמנה באדמה.

   

  האינדקס הירוק

  ילדים ירוקים

  ילדים ירוקים

  מתנה ירוקה

  מתנה ירוקה

  טיפוח אורגני

  טיפוח אורגני

  משלוחים אורגניים

  משלוחים אורגניים

  תיירות אקולוגית

  תיירות אקולוגית

  גינה אורגנית

  גינה אורגנית

  הטמנת אשפה באדמה היא אחת השיטות כיום הנפוצות לסילוק פסולת ואחת מתופעות הלוואי שלה היא השתחררות גז מתאן, שנוצר בתהליך התסיסה והריקבון של פרוק הפסולת האורגנית על ידי חיידקים. המתאן הוא גז חממה ואחד משלושת הגזים (פחמן, מתאן וחנקן) שגורמים לעלייה בטמפרטורה הממוצעת של כדור הארץ ולהתגברות אפקט החממה.

   

  ייצור דלק מהפסולת האורגנית שתוכננה להיות מוטמנת בתוך האדמה, יפחית את פליטת המתאן וכן יאפשר ליצור מוצר לוואי נוסף ושימושי - 20 מגה וואט חשמל בשנה. בנוסף, מיזם הדלק הירוק ייצור 1,200 מקומות עבודה חדשים בלונדון ועשוי אף להקטין משמעותית את המיסוי על סילוק פסולת לאדמה.

   

  מחפשים מוצרים ירוקים? מיטב המוצרים והשירותים הירוקים בישראל מחכים לכם באינדקס העסקים הירוקים

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים