שתף קטע נבחר

אלופי הניקיון: המוצרים שזכו בפרסים בעולם

עם תום תקופת הנקיונות המסורתית של פסח, יש זמן לבחון מה חדש בתחום מעבר לים - ומהם הפטנטים שיוכלו לייעל את עבודת הניקיון שלנו. קבלו שורה של מוצרי ניקיון חדשניים וזוכי פרסים מהעולם - בתקווה שיעשו עלייה עד הפסח הבא

חג הפסח הסתיים - וכך גם מרתון הנקיונות המסורתי של הבתים שלנו. מי שניקה בעצמו, או רק רכש את מוצרי הנקיון, יכול בהחלט להסכים כי מדפי מוצרי הניקיון ברשתות השיווק עמוסים במוצרים, שמלבד ניקיון לבית עשויים גם לבלבל את הקונים מרוב שפע והיצע. ואולם, גם בתחום זה יש לנו עוד רבות ללמוד מהמתרחש מעבר לים. 

 

 

תחום הניקיון לבית מגלגל מדי שנה מיליונים בישראל ומיליארדים בחו"ל. גודלה של הקטגוריה מניע משווקים בכל העולם להציע בכל שנה חידושים שונים ומשונים, שנועדו ליצור מצד אחד ריגוש ועניין בקטגוריה, ומצד שני להציע תועלות וערכים מוספים אמיתיים לצרכנים.

 

לאחרונה, הוכרזו זוכי פרסי החדשנות של מוצר השנה בקטגוריית מוצרי הניקיון לבית בארצות הברית, בבריטניה, באיטליה, בגרמניה ובמדינות רבות נוספות. מעניין לראות מאילו חדשנויות נהנים הצרכנים בחו"ל, וזו גם הזדמנות לפנות למשווקים בארץ להרים את הכפפה ולדאוג שלפחות חלק מהמוצרים יעשו עלייה ויקלו על חייהם של המנקים והמנקות - עד חג הפסח הבא. 

 

ניקוי במקור

המודעות לאיכות הסביבה לא פוסחת על תחום ניקוי הבית, במיוחד משום שידוע כי בתהליך הניקוי היו עושים עד כה שימוש רב בכימיקלים, שגם בתהליך ייצורם וגם בתהליך זרימתם אל הביוב יש סכנה לזיהום הסביבה.

 

לכל מי שרוצה לדאוג לא רק לבית נקי אלא גם לסביבה נקייה (והוא גם גר בגרמניה - שם משווק כיום המוצר), מומלץ להשתמש ב-Fit Grüne Kraft Spülmittel. מדובר בחומר ניקוי ירוק וידידותי לסביבה, המכיל בעיקר תמציות המופקות משמן קוקוס ומצמחים, שקל לגדלם ולכן הם ידידותיים לסביבה (חלק מהחומרים ה"ירוקים" עשויים מצמחיה שבגידולה מושקעים מים ואנרגיה רבים, מה שהופך אותם לפחות ידידותיים לסביבה). יחד עם זאת, מדובר בחומר ניקוי רב עוצמה, שמשתווה ביכולתו לחומרי הניקוי הרגילים והמזהמים, שרובם ורכבים מתוצרים של תעשיית הדלק והכימיקלים.

 


Fit. ניקוי ירוק וידידותי לסביבה

 

המודעות לאיכות הסביבה הובילה את קונצרן Sara Lee לפתח שקית מילוי ייחודית לסבון הידיים שלה. זו אריזת פלסטיק גמישה עם פקק המאפשרת מילוי של המיכל שכבר נמצא בבית. לעומת אריזות מילוי (Refill) אחרות, השקית הזו משתמשת ב-75% פחות פלסטיק לכל מ"ל נוזל, ושימוש בה בבריטניה חסך 76 טון פלסטיק של אריזות מילוי מהסוג הישן שלא נזרקו בדרך זו לאשפה.


שקית מילוי לסבון ידיים. חסכונית בפלסטיק

 

לאחרונה, גובר השימוש בעולם וגם בישראל במטליות לחות בגדלים שונים לניקוי הבית. רקיט בנקיזר באנגליה זכתה בפרס החדשנות על מטליות לחות באריזת גליל, שמונעת מחומר הניקוי שבהן ספוגות המטליות שבתוך האריזה מלהתנדף. המטליות אף גדולות מהסטנדרט המקובל והן ארוזות כך, שבמשיכה קלה יוצאת בכל פעם רק מטלית אחת, דבר שגם הוא מונע בזבוז.


מטליות לחות. האריזה מונעת מחומר הניקוי להתנדף

 

אם תפתחו את ארון מוצרי הניקוי של נקיינים מקצועיים תמצאו כנראה אריזות שונות של מוצרים מסוגים שונים שכל אחד מהם מיועד לניקוי משטחים מחומרים כמו עץ, נירוסטה, שיש וכו'. המוצר החדש של Pledge מאפשר לנקות באמצעות תכשיר אחד את כל המשטחים, וביעילות מקסימלית. ובנוסף, אריזת התרסיס נוחה מאוד לאחיזה ולריסוס מדויק של חומר הניקוי על המשטח הרצוי, בשל המגרעת שיש בקצה העליון שלה.


Pledge. ניקוי כל המשטחים בתרסיס אחד - ובריסוס מדויק מאי פעם

 

ואחרי שסיימנו עם המשטחים – נעבור לשטיחים. Reslove הוא תכשיר אמריקני לניקוי עמוק ויסודי של שטיחים, ללא צורך בהשרייתם, בניקוי יבש או בניקוי בקיטור. הנוסחה של המוצר חודרת עמוק לתוך סיבי השטיח, וסופגת את הלכלוך מהם. אחר כך – נותר רק לשאוב את השטיח והוא חוזר להיות נקי, ריחני ויבש – והכל בתוך 20 דקות.


Reslove. ניקוי עמוק ויסודי של שטיחים בתוך 20 דקות

 

מה חדש באסלה?

אסלות הן לא חפץ שמדברים על מה שקורה שבתוכן, אולם חלפו כבר הימים של האקונומיקה והמברשת העגולה שהיו פעם פריט חובה בכל שירותים (ומקור לא אכזב לגידול חיידקים). כיום, מוצרי ניקוי האסלה מפגינים חדשנות שלא הייתם מצפים למצוא בתוך אסלת חרסינה פשוטה.

 

כך למשל, חברת אס סי ג'ונסון השיקה טכנולוגיה חדשנית וידידותית לניקוי וחיטוי אסלות: לוחצים ומדביקים על דופן האסלה דיסקית של חומר ניקוי, שנצמדת למשטח וכשהמים זורמים עליה משחררת חומר ניקוי וחיטוי. אין צורך במתקן פלסטי מיוחד או בכל אמצעי אחר. מזריקים, מדיחים את המיכל, והחומר כבר עובד בשבילכם.

דיסקית של חומר ניקוי.  מבלי לגעת באסלה

 

עסקי (טיהור) אוויר

המשווקים מרבים לשכנע אותנו שחלק מאיכות החיים שלנו נובעת מהאוויר שאנו נושמים ומהאווירה שאנו יוצרים בבית. גם עסקי טיהור האוויר עברו מהפיכה. פעם מכשיר טיהור האוויר שיחרר תרסיס, שיתרונו העיקרי היה שהוא בריח חזק יותר מהריח הרע שהיה בחדר - מה שגרם לאוויר לא להיות דווקא בריח של בשמים מפורסמים, אלא קוקטייל של בושם וריח רע (לא משהו שהייתם רוצים לנשום באופן קבוע). קונצרן Sara Lee השיק מוצר המשלב טכנולוגיה חדשה בכל הנוגע לשיפור ריחות הבית: בשלב הראשון מפזר מכשיר הריח מולקולות מיוחדות המנטרלות את הריח הרע הקיים בחדר, ובשלב השני – מפזר ריח טוב.


מטהר אוויר. משמיד את הריח הרע - ומחליפו בריח נעים

 

על אותו עיקרון עובד גם מטהר האוויר האוטומטי של Glade. בעבר, זו הייתה טכנולוגיה של מטהרים תעשייתיים שהותקנו במקומות ציבוריים, אולם הטכנולוגיה זלגה גם לבתים פרטיים. המטהר הביתי כולל חיישן תנועה מתוחכם, שמזהה כאשר מישהו נכנס לחדר ובאופן אוטומטי משחרר התזה של מטהר אוויר מדי 30 דקות - כל עוד מישהו נמצא בחדר. כאשר עוזבים את החדר והוא נותר ריק – המכשיר נכנס למצב המתנה כדי לא לבזבז את החומר שבתוכו.


Glade. מטהר אוויר חסכוני המפזר ריח רק כשמישהו נמצא בחדר

 

משהו (ריחני) ללבוש

ואחרי שמסיימים עם ניקיונות הבית, רצוי גם ללבוש בגדים נקיים, ואם אפשר - גם שיהיו ריחניים. בדיוק לשם כך השיק קונצרן הנקל את Vernel Crystals: מרכך כביסה בצורת גבישים, שמוסיפים למכונת הכביסה, והם מתמוססים לאורך כל זמן הפעולה ודואגים שהכביסה תהיה גם רכה וגם ריחנית - ולאורך זמן.


מרכך כביסה. הנוזל הסמיך והמוכר הוחלף בגבישים ריחניים

 

הכותב הוא עורך העיתון פורום שיווק וממארגני פרסי "מוצר השנה" בישראל 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
תחום הניקיון לבית בישראל מגלגל מדי שנה מיליונים
צילום: index open
מומלצים