שתף קטע נבחר

מנגו: גם הציגו מחיר באירו וגם גבו יותר בשקלים

לקוחות של הרשת טוענות שהופתעו לגלות ז'קט שתומחר ב-49 אירו במקום בשקלים, נוהג שנחשב לכאורה כמטעה. ויותר מכך: כשביקשו לרכוש אותו בקופה במחיר הנקוב המומר לשקלים, אמרו להן לטענתן שמחירו גבוה ב-128 שקל

תגלית משמחת היא איתור ז'קט ברשת מנגו שעל תג המחיר שלו רשום המספר 49. כמה מאכזב לגלות רגע אחרי שמדובר ב-49 אירו. ועוד יותר מאכזב לגלות שבקופה לא ממירים את המחיר לפי שער האירו אלא מתמחרים את הז'קט מחדש במחיר גבוה בהרבה. 

 

במנגו קריית אונו הציגו לכאורה מחיר באירו, ואף יותר מכך, לקוחה טוענת שכשביקשה לשלם את המחיר הנקוב, אמרו לה שמחירו בשקלים גבוה מהמחיר לפי שער ההמרה.

 

 

"אני ובת אחותי הגענו לקניון קריית אונו ונכנסנו לחנות מנגו", טוענת רחל. "בכניסה לחנות ניצבה בובה שעליה ז'קט פאייטים ובת אחותי החליטה לקנות אותו. בדקנו את תג המחיר ולהפתעתנו, התנוסס עליו המספר 49, כשלצידו הסימן המסמל מטבע האירו".

 

הצגת מחירים במטבע זר בלבד עלולה להטעות צרכנים, משום שהמחיר במטבעות כמו אירו או דולר, נראה נמוך בהרבה מהמחיר בשקלים.

 

האם במנגו שער האירו הוא 7.5 שקלים?

רחל ובת אחותה חיפשו את מחיר הז'קט במטבע העברי הנהוג כאן, הלא הוא השקל, אולם מחיר בשקלים לא היה שם. "ניגשנו למוכרת וביקשנו לקנות את הז'קט, והסבנו את תשומת ליבה לכך שאין עליו מחיר בשקלים, רק באירו", מספרת רחל.

 

"היא שאלה אותנו אם אנחנו רוצות לקנות את הז'קט במחיר הרשום. בת אחותי אמרה שברור היא רוצה לקנות במחיר הנקוב, שמומר, לפי השער הנוכחי, לכ-242 שקל. המוכרת ביקש לבדוק את העניין עם המנהלת. 

 

"כשהמנהלת הגיעה, היא התבוננה בז'קט, ואמרה לנו שזו טעות והמחיר של הז'קט הוא 369.9 שקל, כלומר כ-128 שקל יותר מהמחיר המסומן! בת אחותי התעקשה שהיא רוצה לקנות את הז'קט במחיר הנקוב: 49 אירו שהם כ-242 שקל. המנהלת לא הסכימה בשום פנים ואופן".

  

כלומר, לא רק שבמנגו סימנו לכאורה מוצר במטבע זר בלבד, אלא שלכאורה גם סירבו למכור את הז'קט בקופה לפי המחיר שמוצמד אליו. היתכן שבמנגו שער האירו, שלאחרונה צנח מתחת ל-5 שקלים, הוא 7.5 שקלים? 

 

"המנהלת אמרה שהסחורה הגיעה ישירות מהמכס עם מדבקות המחיר הללו", אומרת רחל, "אחרי הסירוב הנחרץ שלה למכור לנו אותו במחיר הרשום, היא ניגשה לבובה, הדביקה מדבקה לבנה ריקה על המחיר באירו, הסירה מעליה את הז'קט והניחה ז'קט אחר על הבובה עם מחיר ישראלי.

 

"יצאנו משם כועסות מאוד. לא הגיוני שהם יעלו ככה את המחיר, בזארה את יכולה לראות על תג המחיר את המחיר באירו והוא זהה למחיר המומר לשקלים. לדעתי הם היו צריכים למכור לנו אותו במחיר הנקוב".

 

ממנגו ישראל נמסר: "הנושא ייבדק אל מול מנהלת החנות, המוכרת והלקוחה. במידה ויתגלו חריגות מנהלי החברה, תפעל מנגו לתיקון כל ליקוי אשר היה במידה והיה. החברה תמשיך לפעול על מנת להעניק ללקוחותיה את השירות הטוב ביותר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
הז'קט
אבולוציה של תג: 49 אירו
מדבקה לבנה שמכסה את המחיר באירו
והז'קט החדש עם תג מחיר גבוה, בשקלים
מומלצים