שתף קטע נבחר

פרשת הולילנד: לופוליאנסקי ישוחרר למעצר בית

המשטרה לא תבקש להאריך את מעצרו, וראש העיר לשעבר, שנעצר ביום רביעי בחשד למעורבות בפרשת הולילנד, ישתחרר ככל הנראה מחר למעצר בית

אחד החשודים הבכירים בפרשת הולילנד ישתחרר ממעצר: ראש העיר ירושלים לשעבר, אורי לופוליאנסקי, החשוד בקבלת שוחד בפרשת הולילנד ונמצא במעצר, ישוחרר כלל הנראה מחר (יום א') למעצר בית. 

 

המשטרה לא תבקש להאריך את מעצרו של לופוליאנסקי, אלא לשחררו בתנאים מגבילים עם צו עיכוב יציאה מהארץ. לופוליאנסקי ישוחרר למעצר בית בביתו שבירושלים.

 פרקליטו עורך דין יאיר גולן, אמר ל-ynet: "אני מרוצה מכך שהמשטרה החליטה לשחרר את מר לופוליאנסקי ממעצר מיותר שריצה עד כה".

 

ראש העיר ירושלים לשעבר נעצר ביום רביעי, בחשד לקבלת שוחד והלבנת הון במסגרת פרשת הולילנד. לופוליאנסקי חשוד בעבירות של לקיחת שוחד, הלבנת הון, קישרת קשר לביצוע פשע, מרמה והפרת אמונים ועבירות מס.

 

מבקשת הארכת המעצר שהגישה המשטרה לבית המשפט ביום רביעי עולה, כי במהלך תקופת כהונתו בתפקידים בצמרת עיריית ירושלים, דרש לופוליאנסקי וקיבל שוחד וכסף מיזמי פרויקט הולילנד באמצעותו של גורם נוסף. את סכומי כסף ששולמו הוא קיבל כתרומות לעמותת "יד שרה" - עד 1999 קיבל כ-1.5 מיליון שקלים ובין 2000 ל-2006 כ-1.4 מיליון שקלים נוספים.

 

בנוסף, לופוליאנסקי קיבל לפי החשד 30 אלף דולר לשימושו לתשלום עבור פעילים פוליטיים במהלך הבחירות לראשות העיר בשנת 2003 וכן 100 אלף דולר ב-2005, באמצעות תרומה לכולל שבנו מנהל. בתמורה לקבלת השוחד, פעל לופוליאנסקי בנמרצות רבה, לקדם את בניית פרויקט הולילנד ירושלים, על פי דרישות היזמים ולרווחתם.

 

בין השאר, כסגן ראש העיר בין השנים 1993-2003 ובהמשך כראש העיר

 בין 2003-2008, פעל לפי החשד לזירוז דיון ואישור תוכנית בניין העיר בוועדה המקומית לתכנון ובנייה, לדחיית שמיעת קרוב ל-1,000 התנגדויות, למניעת הנמכת גובה הבניינים בשתי קומות, הפחתת גובה היטלי השבחה ותמיכה בתוכניות בניין העיר של הפרויקט.

 

גם בשבוע הקרוב תמשיך המשטרה במצעד הנחקרים בפרשת הולילנד, כאשר היא צפויה לחקור ואולי אף לעצור בכירים לשעבר בעיריית ירושלים, הקשורים לפרשה.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לופוליאנסקי בהארכת המעצר ביום רביעי
צילום: אבי מועלם
מומלצים