שתף קטע נבחר

גבי גזית על החרדים: "עלוקות, פרזיטים, תולעים"

בתוכניתו ב"רדיו ללא הפסקה" קרא העיתונאי גבי גזית לגרש את החרדים לחו"ל או לרכזם בשכונות משלהם, ללא מים. גורמים חרדים: נדרוש מהיועץ המשפטי לממשלה להעמידו לדין

הסתה ללא הפסקה? העיתונאי גבי גזית השתלח הבוקר (יום ד') בצורה חריפה ביותר בציבור החרדי ובמתנחלים, זאת על רקע שניים מאירועי יום העצמאות – שריפת דגלי ישראל על ידי קומץ קיצוניים מ"נטורי קרתא" והעימותים בין תושבי יצהר לחיילי צה"ל. בתכניתו ב"רדיו ללא הפסקה" כינה גזית בהכללה את החרדים "עלוקות", "פרזיטים" ו"תולעים", וקרא לגרשם לחו"ל או לרכזם בשכונות משלהם, כשהם מנותקים ממים ומחשמל. 

 

ל-ynet נודע כי גורמים חרדים כבר פנו הבוקר לכמה עורכי דין, ובכוונתם לדרוש מהיועץ המשפטי לממשלה להעמיד את השדר לדין על הסתה נגד ציבור. אחד מיוזמי המהלך הסביר כי כאשר מדובר בעבירה מסוג זה הנעשית כלפי קבוצה ולא אדם פרטי, רק היועץ המשפטי מוסמך להורות על פתיחת חקירה. "זה שעד היום לא העמידו על כך אנשים לדין זה פשע, וצריך לעשות לזה סוף אחת ולתמיד", טען.

 

לדברי היוזם, מדובר ב"הסתה פר-אקסלנס", משום שהדברים של גזית ביחס לחרדים ולמתנחלים הם "העתק מדויק של מה שאמרו הנאצים על היהודים". עוד אמר: "אם הוא היה מתבטא כל כלפי ערבים או מרוקאים הוא לא היה נשאר בחיים. אצלנו הוא יודע שזה לא יקרה ולכן הוא מרשה לעצמו. אולי המתנחלים יגיבו כמו שציבור נורמלי צריך להגיב במקרה כזה".

 

"הסתה הרסנית ומסוכנת"

ח"כ משה גפני (יהדות התורה) טען בתגובה לדברים כי מדובר ב"הסתה חסרת רסן" ואמר כי יגיש תלונה במועצת העיתונות ולמנהלי רדיו ללא הפסקה נגד גבי גזית ש"השתלח בצורה בהמית וחייתית כנגד ציבור שלם".

 

הוא הוסיף: "דברי ההסתה שנאמרו בחסות תחנת הרדיו בה הוא משדר יכולה להביא לתוצאות הרסניות ומסוכנות. אין לאיש ספק כי אילו גבי גזית היה מעז לומר חצי מהדברים שאמר בשידור על הציבור הערבי בישראל או כל ציבור אחר במדינה, הוא לא היה נשאר ולו דקה אחת בעבודתו בתקשורת".

 

ח"כ אורי אורבך (הבית היהודי) אמר ל-ynet בתגובה: "הציבור הישראלי כבר בוגר מספיק מכדי ללכת שולל אחרי פרובוקציות ילדותיות מהסוג הזה. לקלל מתנחלים ולצוד חרדים זזים בשעת הצפירה זה אייטיז כמעט כמו להקשיב לגבי גזית". 

 

גם באגודה לזכויות האזרח יצאו חוצץ נגד דברי גזית: "האגודה דוחה בשאט נפש את דברי הבלע של השדרן גבי גזית, המיועדים להשחיר ציבור שלם. החרדים הינם אזרחי ותושבי המדינה, וזכותם למים, לחשמל, לניקיון ברחובות או הזכות לטוס דרך נתב"ג היא זכותם המלאה, גם ללא קשר לגובה המסים שהם משלמים, וכי ה'ערכים הישראליים' שאותם הוא מקדש כוללים גם את ערכי הדמוקרטיה וחופש הביטוי, שבמסגרתם מותר לאדם שלא לעמוד בצפירה או לא לכבד את דגל המדינה".

 

עד כה הוגשו שתי תלונות למועצת העיתונות - אחת על-ידי ח"כ גפני, והשניה על-ידי עו"ד חגי אדורם, בשם אתר האינטרנט החרדי "כיכר השבת". בנוסף פנה האחרון בעניין זה גם אל נציב פניות הציבור ברשות השנייה, שברשיונה פועל "רדיו ללא הפסקה". תנועת "טוב" החרדית, שפועלת לגישור הקטבים בחברה הישראלית ולקידום החברה החרדית העובדת, שיגרה מכתב תלונה אל היועץ המשפטי לממשלה, יהודה ויינשטיין, וביקשה שיוגש כתב אישום נגד גזית בגין עבירה על חוק איסור לשון הרע.

 

וזהו המונולוג המלא בן חמש הדקות של גבי גזית:  

"בדיוק ביום שבו העם הזה כולו מתעלה באיזו תחושת פטריוטיות, מתייחד עם הנופלים, מתענג על עצמאות המדינה, תמיד ביום הזה פורצים מתחת לאדמה אל האוויר הנקי הגידולים המצחינים החיים בינינו ומפיצים את ריחם הבאוש.

  

"זה מתחיל במתנחלים - אלה שיונקים את ביטחונם ועצמאותם הכלכלית מהמדינה, אלה שקיבלו הטבות מפליגות בדיור ובתעסוקה, אלה שחיילי צה"ל יוצרים סביבם חומה של ביטחון - בדיוק אלה מוצאים את היום הזה ראוי להתפרע ולכלות את זעמם הקדוש בפלסטינים. 

 

"זה בסדר מבחינתם, ובזה אין כל חדש, כי זה לחם חוקם, אבל כשמישהו מעז להפריע להם בפוגרום אז הם מפנים את האלימות שלהם אל עבר חיילי צה"ל. פעם הייתי קורא לזה ציניות וגסות רוח, אבל המילים האלה כבר פשטו רגל כי אין בכוחן לתאר את הנפש המתקוממת. ביום העצמאות פורעים יהודים בחיילי צה"ל. 

 

"להגיד לכם את זה שוב? ביום העצמאות פורעים יהודים בחיילי צה"ל. משליכים בהם אבנים, משליכים בהם נרות מלאות בצבע כדי לרסס אותם בצבעים שהם בחרו, מנקבים צמיגי רכבים של צה"ל ופוצעים חייל. איזה מוח יהודי מעוות, איזו מערכת ערכים קלוקלת יכולה להביא יהודי שחי על בור השומן של מדינתו להגיב כך. במקום להגיש לחיילים כיבוד, מנה ליום העצמאות, הם זורקים עליהם אבנים. 

 

"לא טובים מהם ולא גרועים מהם, אלא עלובים ובהמיים כמותם, הם החרדים, שבוחרים להצית את דגל המדינה ביום העצמאות. נניח שחלק מהמתנחלים לפחות משרתים בצבא, נניח שהם משלמים מיסים בצורה כזו או אחרת, אבל החרדים האלה, העלוקות, התולעים האלה, אלה שלא משרתים בצבא אבל עצם קיומם בבתי הדרש והישיבות והכוללים מושתת על היותו של צה"ל מגן העם, החרדים שונאים את המדינה. 

 

"יש להם יראת שמים כלפי הבורא שלהם, שאין להם מושג אגב מה עמדתו לגבי מדינת ישראל, כי מזמן הוא הפסיק לדבר איתם, ובשם אמונות פרימיטיביות חשוכות, שטופות שנאה, הם מבזים את המדינה בכל רגע נתון העולה מלפניהם. 

 

"החרדים האלה נהנים מהקדמה שהביאה להם המדינה: הביאה להם כבישים שנבנו, הם צורכים את החשמל ואת המים ואת הניקיון, רחובותיהם סלולים ומערכת החינוך החשוכה הפרימיטיבית שלהם ממומנת על ידי המדינה. 

 

"החרדים האלה מיוצגים בכנסת על ידי שותפיהם שלא טובים מהם לאמונות הקיצוניות. הם מקדשים עצמות, הם מקדשים שטויות, הם משתמשים בשדות התעופה שלנו בדרכם להפיץ את שנאתם למדינה בכל ארצות העולם וכל ישותם והווייתם לא הייתה יכולה להתקיים אלמלא המדינה הסבלנית הטיפשית הזו הייתה מחזיקה אותם בחיים. 

 

"בתמורה הם לא עומדים בצפירת יום הזיכרון כי זה מנהג הגויים הם אומרים, הם לא מכבדים את הנופלים כי זה מנהג הגויים הם אומרים, ובמוחם שטוף השנאה המפעפעת נגד כל מה שהוא ישראלי הם מפיצים את שנאתם באמצעות שריפת דגל ישראל ביום העצמאות. 

 

"ואנחנו מתבוננים ושותקים, כי אנחנו אומרים: הם כאלה, זאת אמונתם, זה כאילו הקטע שלהם, אבל עד מתי ננהג בהם בסבלנות ובסלחנות שכזו? עד מתי ניתן להם לבזות את הערכים הישראלים האלה שהם שלנו, של כולנו? מתי נבין שאנחנו צריכים לכלוא אותם בשכונותיהם, לנתק אותם מצינור החמצן של הקדמה, להותיר אותם לבד, בעליבותם ובשנאתם? 

 

"תפסיקו לנקות להם את הרחובות, כבו להם את החשמל, נתקו להם את המים. הבה נוותר על המיסים שהם משלמים (ובדרך כלל הם לא משלמים). אין בהם כל תועלת. הם לא מייצרים כלום, הם לא תורמים כלום, הם לא נוטעים עץ, הם לא שותלים עגבנייה, לא מייצרים היי-טק, הם פרזיטים מן הסוג הגרוע ביותר, ומצידי - אם זה היה ריאלי - הייתי אורז אותם בחבילה אחת ומשלח אותם לאחיהם הפרימיטיבים בחצרות ברוקלין החשוכות, בקווינס ובכל המקומות ששם הם צריכים להיות, שהאמריקאים יטפלו בהם.

  

"שם יגורו, בחשכת ימי הביניים, או כאן סגורים בחומותיהם, ללא כל קשר למדינת ישראל, ואז שישרפו להם דגלים כרצונם, שיבזו שם את חיילי צה"ל כרצונם, ושיניחו לנו סוף סוף. שיניחו לנו לקיים מדינה מודרנית, ערכית, נטולת אורח החיים המעוות שלהם. יש לנו ארץ אחת ובארץ הזו צריכים לגור אוהבי הארץ. אין לנו ארץ בשבילם".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים