שתף קטע נבחר

סרטון חמאס ב-3D: נועם שליט מזדקן, הבן בשבי

על-רקע הכישלון בחידוש המגעים לעסקה, יצרו אנשי הארגון תעמולה באנימציה ואיימו לחטוף "חברים נוספים של שליט, עד שישראל תצטרך לייסד משרד ממשלתי לטיפול בשבויים"

הקיפאון במשא-ומתן לחילופי שבויים כנראה לא נוח מדי לחמאס. "גדודי עז א-דין אל קסאם", הזרוע הצבאית של הארגון, פרסמה הבוקר (יום א') סרט באנימציית מחשב, הנושא את הכותרת "התחושה בחברה הציונית בעניין שליט", שבו הזהירו כי בהיעדר התקדמות - יחלוק החייל החטוף בעזה גורל דומה לזה של הנווט הנעדר, רון ארד. בסרטון נראה נועם, אביו של גלעד, מתהלך ברחובות ישראל בעוד כ-20 שנה ומחזיק בתמונת בנו - שעדיין נמצא בשבי.

 

"אנו פונים לחברה הציונית ולא למנהיגיה ונבחריה, שכן אלה אינם רואים רואים דבר זולת האינטרס האישי שלהם ולכן מעכבים את עסקת חילופי השבויים. עדיין קיימת אפשרות להגיע להסכמה, שבמסגרתה ישוחרר שליט תמורת אסירים פלסטינים", הסבירו אנשי הארגון - והוסיפו לדבריהם איום: "אם האויב ימשיך בעקשנותו הוא יצטער על כך, אך לחרטה שלו לא תהיה עוד כל משמעות. שליט לא יראה אור יום עד שממשלתכם תשלם את המחיר, ואם היא תדחה את התנאים שהצבנו - תאלצו לשלם מחיר יקר בהרבה".

 

בהמשך הסרטון, הבהירו אנשי חמאס כי בכוונתם להשקיע מאמצים רבים לחטוף ישראלים נוספים, ואיימו כי יעשו כן בקנה מידה גדול בהרבה. "הארגון ימשיך בפעילותו לשים את ידו על חברים נוספים של שליט, עד כדי כך שהממשלה הציונית תצטרך לייסד משרד ממשלתי חדש לטיפול בחיילים ובשבויים הציוניים". במקביל לדברים, נראה בסרטון נועם שליט, אביו של החייל החטוף, כשהוא צועד ברחוב לכיוון "משרד האסירים", כביכול.

 

אותה הודעה משודרת מטעם חמאס באה ככל הנראה בעקבות הדיווחים על כשלון השיחות שערך המתווך הגרמני בתחילת החודש בישראל וברצועה באשר לחידוש המשא-ומתן. ל-ynet נודע כי בתשובה למתווך, הבהירה ישראל כי אינה מוכנה לחזור בה מהסירוב לשחרר את האסירים הבכירים שחמאס דורש להכליל בעסקה. בין היתר, מדובר ככל הנראה באמנה מונא, רוצחת הנער אופיר רחום, ואחלאם תמימי, שסייעה בביצוע פיגוע התאבדות.

 

באוקטובר: הווידאו האחרון משליט

לאחר יותר משלוש שנים בשבי, פרסמו באוקטובר אשתקד שוביו של שליט סרטון שבו הוא נראה בריא ושלם. "שלום, אני גלעד בן נועם ואביבה שליט, אח של הדס ויואל", אמר שליט למצלמה. "תעודת הזהות שלי היא 397029".

 

בסרטון, שאורכו כשתי דקות וחצי, מופיע גלעד שליט, לבוש מדים, כשפניו אל המצלמה. הוא נראה צלול בדעתו, ואף מחייך מדי פעם במבוכה. שליט, מגולח ומסופר, מפנה למצלמה עותק של העיתון "פלסטין" מה-14 בספטמבר - הוכחה לכך שהסרטון צולם באחרונה. לאחר שהוא מסיים לקרוא מהכתוב, הוא נראה קם מכסאו, מתהלך בחדר וניגש אל המצלמה. 

 

סרט נוסף מבית היוצר של חמאס שאינו קשור לחייל החטוף פורסם בחודש שעבר, ובו תיעוד התקרית שבה נפלו רב-סרן אלירז פרץ וסמל-ראשון אילן סביאטקובסקי בגבול רצועת עזה. בקטע הווידאו נראים חברי חוליית המחבלים כשהם מתמקמים סמוך לגדר המערכת של הרצועה. מאוחר יותר, מתועדים חילופי האש בינם לבין כוח צה"ל שזיהה אותם והגיע למקום.

 

  • גלעד שליט נחטף לרצועת עזה לפני 1,400 ימים

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גלעד שליט. "לא ייראה אור יום"
צילום רפרודוקציה: עמית מגל
מומלצים