שתף קטע נבחר

תצהיר לבג"ץ: בעמנואל "מצפצפים" על הצו

בתשובתה לבג"ץ קובעת עמותת "נוער כהלכה" כי בהנהגת הציבור החרדי ובמרכז החינוך העצמאי לא עושים דבר לסגירת בית הספר הפיראטי לאשכנזיות בעמנואל - "נוקטים בשיטה של 'בית ספר מסתובב' שכל יום נמצא במקום אחר, ומקיימים מסע שיסוי נגד פסק הדין והעותרים"

עמותת "נוער כהלכה" הגישה היום (ד') תשובה לבג"ץ בעניין "פרשת בית הספר עמנואל". בתשובה טוענת העמותה באמצעות עורכי הדין ד"ר אביעד הכהן וישעיהו אברהם כי לא רק ש"מרכז החינוך העצמאי" אינו עושה דבר לקיים את צו בית המשפט העליון לסגירת בית הספר ל"אשכנזיות", הוא פועל גם להמשך ביזויו של פסק הדין "ואף להגברת עוצמת הביזוי בדרך של מסע שיסוי נגד העותרים, נגד בית המשפט ונגד שופטיו ותוך הבעת זלזול מוחלטת במהות המשפט עלינו".

 

בתשובה נטען כי למרות המועד שקצב בית המשפט חלף, הרי שאף אחת ממורות בית הספר לא הגישה תצהיר לבית המשפט, המפרט את שעות הימצאותה המדויקות בבית הספר, ואף מורה לא מסרה כל הבהרה האם היא נותנת שיעורים כלשהם לתלמידות שחדלו להגיע לבית הספר לאחר פסד הדין.

 

לטענת עורכי הדין הכהן ואברהם, אי מילוי צו בית משפט אינו תמים או מקרי, וככל שידוע להם לפחות חלק מהמורות המועסקות על ידי החינוך העצמאי מלמדות את תלמידות בית הספר ה"פיראטי". 

 

עוד נטען כי בניגוד לדברים שהושמעו בבית המשפט על ידי נציג מרכז החינוך העצמאי לפיהם אין לו כל קשר וזיקה לבית הספר ה"פיראטי", הרי שלא רק שהמבנים שבהן עושות שימוש כיום הבנות מקיימים זיקה הדוקה למרכז החינוך העצמאי, אלא גם צוות בית הספר בית יעקב נוטל חלק פעיל בתפעול בית הספר ה"פיראטי". בתשובה אף מובאות מספר דוגמאות למורות שמועסקות על ידי מרכז החינוך העצמאי שנצפו כאשר הן פוקדות את בית הספר ה"פיראטי" כדי ללמד בו.

 

"ויסעו, ויחנו"

לטענת עורכי הדין, כפי שעולה מהנתונים בשטח הרי שאנשי בית הספר ה"פיראטי" מפרים את צו בית המשפט עד כדי מעשה אמנות ולהטים של ממש. לטענתם בית הספר ה"פיראטי" נוקט בשיטה של "בית ספר מסתובב" שכל יום נמצא במקום אחר.  

 

"כמנהג ישראל קדושים קיימו תלמידות בית הספר ה'פיראטי' ומורותיו את המנהג הקדום של 'ויסעו ויחנו ויסעו ויחנו' אלא שזאת הפעם לא עשו זאת במדבר סיני, אלא בעמנואל והכול כדי להתל בבית המשפט ולהפוך את פסק הדין שיצא מלפניו ללעג, לבוז ולקלס".  

 

עוד נטען בתשובה כי ביזוי פסק הדין אינו מתמצה רק ב"צפצוף" ארוך עליו אלא גם במסע מתמשך של גינוי, שיסוי והסתה נגד בית המשפט, פסק דינו, שופטיו והעותרים, בצורת התבטאויות המפורסמות בכלי התקשורת החרדים.

  

בתשובה אף נטען כי לאחרונה נעשה ניסיון פוליטי להתערב בהליך השיפוטי כאשר סגן שר החינוך מאיר פרוש אף נפגש עם נשיאת בית המשפט העליון כאשר בתשובה נכתב כי לא ידוע על מה נסבה הפגישה אך מההודעות שיצאו לתקשורת מטעם סגן השר עולה כי בין השאר ביקש ממנה להפעיל את השפעתה כדי להביא לקיומו של דיון נוסף בפרשה. עוד נטען בתשובה, כי פרוש אף רמז כי אם לא תיענה הבקשה יביא הדבר לשידור חוזר של הפגנת חצי מיליון שהיתה בעבר.

 

לבסוף נטען כי המועצה המקומית עמנואל ומרכז החינוך העצמאי נמנעים מקיום צו בית המשפט וכי תלמידות בית הספר ה"פיראטי", הוריהן ומורותיהן מפרים בגלוי את פסק דינו של בית המשפט העליון. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בית יעקב. ארכיון
צילום: דודי ועקנין
מומלצים