שתף קטע נבחר

נסראללה: לא ניתן לאחינו להישאר בכלא המצרי

בית המשפט בקהיר גזר עונשי מאסר ממושכים על 26 נאשמי "מזימת חיזבאללה" שתכננו פעולות טרור במצרים. נסראללה: "הסיפור לא סגור, ניאבק בגזר הדין באמצעים פוליטיים"

מנהיג חיזבאללה גינה את מצרים על הרשעת 26 גברים בעבירות טרור ועל שליחתם לעונשי מאסר ממושכים. חסן נסראללה טען היום (ה') שגזר הדין שניתן לחברי תא הטרור הוא "פוליטי ולא מוצדק".

 

"גזר הדין שניתן למוג'הדין, שסיפקו סיוע למוג'הדין בעזה, אינו מוצדק ופוגע בלוחמי המוג'הדין המכובדים", אמר נסראללה, שדבריו פורסמו באתר האינטרנט של חיזבאללה. הוא הבהיר כי לא ייתן לחברי תנועתו להישאר בכלא המצרי. "הסיפור במצרים אינו סגור. כמובן שלא ניתן לאחינו להישאר בבתי הסוהר. בכוונתו להתמודד עם סוגיה זו בדרכים דיפלומטיות ופוליטיות". 


קרובי משפחה הגיבו בכאב לגזר הדין, אתמול (צילום: רויטרס)

 

בית המשפט לענייני ביטחון בקהיר הרשיע אתמול את כל 26 הנאשמים בפרשת "מזימת חיזבאללה" וגזר עליהם עונשי מאסר הנעים בין שישה חודשים ל-25 שנים בכלא. הם הואשמו בשורה ארוכה של עבירות, בהן תכנון מתקפות טרור בשטח מצרים, ניסיון לפגוע באתרי תיירות ובתעלת סואץ וכן החזקת חומרי נפץ.

 

נסראללה כבר הודה בעבר שסמי שיהאב, מראשי החולייה שנשלח ל-15 שנות מאסר, הוא פעיל חיזבאללה, אולם התעקש שהוא לא ביצע כל עבירה נגד מצרים. בחיזבאללה מתעקשים שכל חברי החולייה לא תכננו לתקוף במצרים אלא רק להבריח כלי נשק לרצועת עזה.

 

רוב הנאשמים הם אזרחי מצרים, אולם ביניהם יש גם שני אזרחי לבנון, חמישה פלסטינים וסודני אחד. סניגורם של כמה מהנאשמים, סעד חסבאללה,

אמר בעבר כי ארבעה מהמחבלים נשפטים בהיעדרם. סגל התביעה אף דרש להציב את נסראללה בראש רשימת הנאשמים.

 

חשיפת המקרה באפריל 2009 העלתה אל פני השטח את הטינה והחשדנות בין המדינות הסוניות המתונות, כמו מצרים וסעודיה, לבין ההשפעה הגוברת של המדינה השיעית איראן וגרורותיה, כמו חיזבאללה. ההודעה על המעצרים באה חודשים ספורים אחרי חילופי ההאשמות בין מצרים לחיזבאללה על רקע מבצע "עופרת יצוקה" ברצועת עזה. בארגון הלבנוני האשימו את הנשיא חוסני מובארק בשיתוף פעולה עם ישראל על חשבון הפלסטינים.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
איום מצפון. נסראללה
צילום: AFP
בדרך לכלא. פעילי הטרור
צילום: AP
קרובת משפחה של אחד הנאשמים
צילום: AP
מומלצים