שתף קטע נבחר

קמפוס לחרדים בלבד

פרויקט "משנים את פני החברה בישראל" של הקריה האקדמית אונו, פועל לשיפור תדמית המגזר החרדי ומאפשר לבני ובנות המגזר לרכוש השכלה גבוהה במקצועות יוקרתיים. "פתאום אתה רואה עולם אחר שלא הכרת ולא חשבת שקיים"

הציבור החרדי נתפס בעיני רבים כמי שאינו תורם לחברה הישראלית, נשען על קצבאות ומהווה נטל על כלכלת ישראל. פרויקט "משנים את פני החברה בישראל" של הקריה האקדמית אונו פועל לשיפור תדמית המגזר החרדי ומאפשר לבני ובנות המגזר לרכוש השכלה גבוהה במקצועות יוקרתיים כמו משפטים ומנהל עסקים.

 

הקמפוס החרדי הוא קמפוס ייחודי המאפשר לבני ובנות המגזר, בימים שונים כמובן, לרכוש השכלה גבוהה במקצועות יוקרתיים כגון משפטים ומינהל עסקים ולאחר מכן להשתלב בשוק התעסוקה, לשפר את מצבם הכלכלי ולתרום לכלכלת ישראל.

 

על פי ניתוחים דמוגרפיים בעוד כ-25 שנה יהיו בישראל למעלה ממיליון חרדים מובטלים. "מצב זה ימוטט את כלכלת ישראל וזהו הזמן לשנות", אומר הרב יחזקל פוגל, מנהל הקמפוס החרדי המונה כ-2000 סטודנטים. "רוב הציבור החרדי מגיע לאקדמיה כאשר חסר לו את שנות הלימודים בבתי ספר תיכון ובגרות. אנחנו בקמפוס החרדי עושים את המאמץ להביא את האנשים האלו והכין אותם מבחינה אקדמית שיוכלו להתמודד עם כל האתגרים של לימודים לתואר. 100% מבוגרי חשבונאות גברים ו100% מבוגרי חשבונאות נשים, של הקמפוס החרדי, עברו את בחינות

מועצת רואי החשבון האחרונות, עם ציונים גבוהים מעל 90".

 

"נשים חרדיות מאז ומעולם היו הנשים שפירנסו את הבית בעוד הגברים ישבו ולמדו ולכן השאלה של יציאה ללימודים או לעבודה זה לא נושא שחדש עבורן," אומרת עו"ד גאולה אבידן, סגנית דיקנית סטודנטים בקמפוס החרדי. "היום הקמפוס מאפשר להן ללמוד לתואר ולהשתכר בשכר שהוא הרבה יותר גבוה ממה שהן יכלו בעבר, באופן כזה הן גם יכולות לאפשר לבעל, אם הן מעוניינות, לאפשר לבעל להמשיך לשבת וללמוד ולהתפרנס בכבוד."

 

"עד היום לא הייתה לנו את האפשרות ללמוד כי יש לנו את המגבלות של החרדים", מסכם אלי פרל, סטודנט שנה שנייה במנהל עסקים. "עכשיו אחרי שהקמפוס נתן לנואת הפתרונות לכל הדברים יש לנו את האפשרות ממש להיחשף לדברים שלא היינו נחשפים אליהם בקמפוס אחר כי פשוט לא היינו יכולים לגשת לקמפוס אחר".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ימים נפרדים לגברים ונשים
צילום: אבי חי
צילום: אבי חי
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים