שתף קטע נבחר

ועדת הכספים עיכבה את מחאת ערי הפיתוח

הוועדה, שדנה בשינוי הדירוג הסוציו-אקונומי של הערים - דבר העשוי להשפיע על מענקי האיזון שלהן, ביקשה מפורום ערי הפיתוח להשהות את "הבערת השטח". ח"כ מירי רגב: "בשיטה הקיימת לא ניתן לנהל עיר ואפילו לא חנות מכולת"

ועדת הכספים מנעה היום (ג') מפורום ערי הפיתוח לצאת להפגנות ו"להבעיר את השטח" עד לדיון בעניינם בשבוע הבא. הוועדה דנה היום באפשרות שינוי הדירוג הסוציו-אקונומי של הערים, מה שישפיע על מענקי האיזון שלהן.

 

פורום ערי הפיתוח אמור להתכנס בסוף השבוע כדי להחליט על ביצוע מיידי של תוכנית המחאה שלהם אולם יו"ר הפורום וראש עיריית שדרות, דוד בוסקילה, נענה לבקשת יו"ר הוועדה, ח"כ משה גפני ויו"ר ועדת המשנה לפריפריה, ח"כ מירי רגב להמתין עד לתוצאות הדיון שהוחלט לקיים במליאת הוועדה. 

 

ח"כ רגב קראה לממשלה לעכב באופן מיידי את התוכנית לקצץ את מענקי האיזון של יישובי הפריפריה בהעלאת הדירוג הסוציו-אקונומי של היישובים. 

 

רגב אמרה בוועדת המשנה: "הדירוג נקבע על ידי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה באופן שרירותי בהתייחס לרמות ההכנסה של התושבים בעוד שהרשויות עצמן חלשות על סף קריסה".

 

רגב תבעה ממשרדי הפנים והאוצר, לקחת אחריות ולבוא בדברים עם ערי הפיתוח. "הם לא רוצים משכורות או פחות ביקורת או שקיפות. גם לא רוצים כבוד ולא מבקשים הסכם קואליציוני אלא רק עצמאות. בשיטה הקיימת לא ניתן לנהל עיר ואפילו לא חנות מכולת", אמרה רגב.

 

בוסקילה אמר כי "מתקבל הרושם שאנו ניצבים מול קונספירציה ממשלתית להנציח את העוני. אנחנו תובעים לנתק את השפעת המבנה הסוציו-אקונומי על מענקי האיזון. העלאת רמת החינוך ביישובים לא משפיעה על הכנסות הרשות המקומית. על כל שקל שמורידים לנו ממענקי האיזון אנחנו נאלצים לקצץ שלושה-ארבעה שקלים מתקציבי החינוך והרווחה.

 

רגב טענה בדיון שמגדל העמק וגבעת זאב, כמו שדרות, נמצאים תחת מתקפת האוצר כל ימות השנה ולא נכון לקצץ את תקציביהם זמן קצר לאחר שסגרו אותם בקושי, כשמדובר בהפסדי הכנסות של עשרות מיליוני שקלים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
העיר שדרות
צילום: רועי עידן
מומלצים