שתף קטע נבחר

סקר: רק מעטים ישדרגו ל-HD לקראת המונדיאל

91.3% מהישראלים טוענים שיצפו במשחקים במקלט הטלוויזיה שברשותם ו-87.5% מצהירים כי לא ישדרגו את הממיר שלהם לממיר HD, כך עולה מסקר שערך מכון רותם TRI. יתכן שבגלל מיעוט מבצעים הם ממתינים לקניות של הרגע האחרון

מי שחשב שהמוני ישראלים יצטיידו לקראת מונדיאל 2010, במסך FULL HD ושאר שכלולים, טעה, נכון לרגע זה. רק 4.6% מהישראלים מתכוונים לרכוש טלוויזיה חדשה לקראת המונדיאל ו-5.8% בלבד מתכוונים לשדרג לממירי HD. רשתות וחנויות חשמל מתארגנות למונדיאל, שיחל ב-11 ביוני, אבל הישראלים לא ממהרים להשתדרג, כך עולה מסקר שערך מכון רותם TRI המתמחה בניתוח שוק והתנהגות צרכנים, בקרב 500 נשאלים.

 

 

91.3% מהנסקרים טענו שיצפו במשחקים במקלט הטלוויזיה שיש ברשותם. 4% ענו שעדיין לא החליטו אם לרכוש טלוויזיה חדשה לכבוד האירוע שיימשך כחודש ימים. ועם זאת, נראה כי יותר צופים צעירים מתכוונים לרכוש טלוויזיה חדשה לקראת המשחקים מאשר מבוגרים: 17.1% מבני ה-24-18 השיבו כי הם מתכוונים לרכוש מקלט חדש, לעומת קבוצת הגיל 65+ שאחוז אחד בלבד בה מתכנן רכישה דומה. גם שדרוג ממירים המוני לא נראה באופק - מהסקר עולה ש-87.5% מהנסקרים הצהירו שיצפו במונדיאל בטכנולוגיה הישנה. 6.7% עדיין לא החליטו.

 

לפי ד"ר אריה רותם מנהל התוכן והבעלים של מכון רותם TRI, סביר להניח שהסיבה לתוצאות היא המתנה לרגע האחרון, שאיפיינה גם את שידורי המונדיאל בתשלום ב-2006. ואכן, בשלב זה לרוב אין עדיין מבצעים או הנחות למקדימים. וסביר להניח שמי שהעניין אינו בוער בעצמותיו בהחלט יעדיף להימנע או להמתין.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים