שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  כל הקברים שנחפרו באשקלון - קברי פגאנים
  הארכיאולוגים קבעו, על סמך סוג הקבורה: בחפירות במתחם בית החולים ברזילי לא נמצאו קברי יהודים. 47 חרדים נעצרו היום, והמשטרה ממשיכה לאבטח את הכניסות והיציאות מאשקלון, למרות שהמחאה שככה. הערכה: עבודות הפינוי יסתיימו הלילה

  מתחילים ומסיימים באותו היום, למרות מחאת החרדים. עובדי רשות העתיקות סיימו הערב (יום א') לחפור את רוב הקברים במתחם בית החולים ברזילי, ועד כה לא נמצאו במקום קברי יהודים. העבודות באזור עדיין נמשכות ועל פי ההערכות הן יסתיימו במהלך הלילה.

   

  פינוי הקברים: כל החדשות

   

  מהממצאים עד כה עולה כי כל הקברים שנחפרו עד כה הם קברי פגאנים. הארכיאולוגים, הממונים על החפירות, קבעו זאת על פי סוג הקבורה ואבני הקבורה, ולכן בוודאות מוחלטת הם טוענים כי אלו אינם קברי יהודים.

   

  בשעה האחרונה שככה מעט המחאה ועם זאת במשטרה ממשיכים לקיים הערכות מצב כל העת, והשוטרים ממשיכים לאבטח את אזור בית החולים ואת הכניסות והיציאות מאשקלון.  באזור בית החולים עצמו הסתובבו מספר חרדים וניסו להיכנס אליו, ללא הצלחה.

   

  גם באשקלון, גם ביפו. צפו במחאה החרדית

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  במהלך היום נעצרו 47 חרדים שהפגינו נגד פינוי הקברים באשקלון, 17 מהם הובאו להארכת מעצר בבית משפט השלום בקריית-גת. הם שרו בדיון "עוצו עצה ותופר", היפנו את גבם לשופט ופרט לאחד מהם, כולם סירבו להזדהות. חלק יובאו מחר להארכת מעצר וחלקם ישוחררו עוד הערב בתנאים מגבילים.

   

  משטרת אשדוד מנעה מ-20 חרדים שהגיעו למרינה בעיר מלשכור סירה ולשוט עימה למרינה באשקלון, כדי למחות על פינוי הקברים מברזילי. החרדים הורדו מהסירה ונתבקשו לשוב לבתיהם, אך לא נעצרו.

    

  במקביל, מחו החרדים גם ליד מתחם החפירות סמוך לפרויקט גבעת אנדרומדה ביפו, וגם בהפגנה זו נעצרו ועוכבו 40 מהם לחקירה במשטרה. הם חשודים בקיום הפגנה לא חוקית, בהפרת סדר ובתקיפת שוטרים. 27 מהם יובאו מחר לדיון בהארכת מעצרם.

   

  Read this article in English

   

   

  בהכנת הכתבה השתתף אלי סניור
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים