שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  החרדים בכינוס חירום; מאות התפרעו בירושלים
  כ-60 חרדים התעמתו עם שוטרים בכיכר השבת שבירושלים, ומאות ברחוב בר-אילן במחאה על הזזת הקברים באשקלון. במקביל, מתקיימת עצרת בשכונת גאולה בבירה בה אמור לנאום מנהיג העדה החרדית

  המחאה עולה מאשקלון לירושלים: כ-60 חרדים התעמתו הערב (יום א') עם שוטרים בכיכר השבת שבירושלים. הם שרפו פחי אשפה וקראו קריאות בגנות הזזת הקברים באשקלון וביפו. באירוע אחר הפגינו כמה מאות חרדים ברחוב בר אילן בירושלים. הם יידו אבנים ובקבוקי זכוכית לעבר הכביש ואף הציתו פחי אשפה. אין נפגעים ואיש מהם לא נעצר.

   

  במקביל, חרדים מקיימים עצרת בבית העדה החרדית בשכונת גאולה בירושלים, במחאה על הזזת הקברים בבית החולים ברזילי. בעצרת צפוי לנאום מנהיג העדה החרדית, הרב יצחק טוביה וייס וכן רבנים נוספים. בעדה החרדית מבקשים להזים את השמועות על כך שיטילו קללה על ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ועל מנכ"ל משרדו אייל גבאי - כמי שאחראים לפינוי הקברים.


  אש בירושלים (צילום: גיל יוחנן) 

   

  בשל העימותים והעצרת, תנועת התחבורה הציבורית לאזור כיכר השבת בירושלים הופסקה.

   

  במקביל, עובדי רשות העתיקות סיימו הערב לחפור את רוב הקברים במתחם בית החולים ברזילי, ועד כה לא נמצאו במקום קברי יהודים. העבודות באזור עדיין נמשכות ועל פי ההערכות הן יסתיימו במהלך הלילה.

   

  מהממצאים עד כה עולה כי כל הקברים שנחפרו עד כה הם קברי פגאנים. הארכיאולוגים, הממונים על החפירות, קבעו זאת על פי סוג הקבורה ואבני הקבורה, ולכן בוודאות מוחלטת טוענים כי אלו אינם קברי יהודים.

   

  במהלך היום נעצרו 47 חרדים שהפגינו נגד פינוי הקברים

  באשקלון, 17 מהם הובאו להארכת מעצר בבית משפט השלום בקריית-גת. הם שרו בדיון "עוצו עצה ותופר", היפנו את גבם לשופט ופרט לאחד מהם, כולם סירבו להזדהות. חלק יובאו מחר להארכת מעצר וחלקם ישוחררו עוד הערב בתנאים מגבילים.

   

  משטרת אשדוד מנעה מ-20 חרדים שהגיעו למרינה בעיר מלשכור סירה ולשוט עימה למרינה באשקלון, כדי למחות על פינוי הקברים מברזילי. החרדים הורדו מהסירה ונתבקשו לשוב לבתיהם, אך לא נעצרו.

   

  Read this article in English 


  פורסם לראשונה 16/05/2010 20:23

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המחאה עברה לירושלים
  צילום: נועם מושקוביץ
  ההתפרעות באשקלון
  צילום: צפריר אביוב
  החפירות בבית החולים ברזילי
  צילום: צפריר אביוב
  מומלצים