שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  העדה החרדית: גם על קבר חייל היינו נלחמים ככה
  בכנס מחאה בשכונת גאולה, אמר יו"ר ארגון "אתרא קדישא", הרב דוד שמידל: "זו מלחמה נגד הדת. להכעיס; רק במסירות נפש אפשר לעצור את המשחית". מנהיג העדה, הרב וייס: "עוצרים אברכים צדיקים שמוחים על חילול קברים"

  כמה מאות בני אדם משתתפים הערב (יום א') בעצרת מחאה שמקיימת העדה החרדית במשכנה בשכונת גאולה בירושלים, במחאה על העברת הקברים ממתחם בית החולים ברזילי באשקלון. האירוע, הכולל קריאת פרקי תהילים ונאומים של רבני העדה עובר בשקט, אולם ברחובות הסמוכים מתפרעים עשרות צעירים, שורפים פחים ותוקפים עיתונאים ועוברים ושבים.

   

  מנהיג העדה החרדית, הרב יצחק טוביה וייס, אמר בהפגנה: "עוצרים אברכים צדיקים שמוחים על חילול קברים. את מחללי הקברים צריך להכניס לכלא".

   

  יו"ר ארגון "אתרא קדישא", הרב דוד שמידל, המוביל את המאבק החרדי נגד פינוי הקברים, הצהיר בעצרת: "גם אם יחפרו קברים של חיילים או של כל יהודי - אנחנו נילחם כך. רק במסירות נפש אפשר לעצור את המשחית". לדבריו, המדינה דחתה כמה חלופות שהציעו ארכיאולוגים ומהנדסים לבניית חדר המיון הממוגן בבית החולים ברזילי, ללא פינוי הקברים "ולכן ברור שזו מלחמה נגד הדת. להכעיס".

   

  דובר נוסף בעצרת, צבי ראובן דוידוביץ', מעסקני העדה החרדית, תמה על כך שהמדינה שיחררה מאות מחבלים חיים תמורת שתי

  גופות חיילים (אלדד רגב ואהוד גולדווסר ז"ל) "אך במקרה זה היא בוחרת לעקור עשרות קברים - רק לצורך הצלת חיים אפשרית בעתיד".

   

  לקראת האירוע נפוצו שמועות ברחוב החרדי כאילו הרב וייס וחברי הבד"ץ מתכוונים לערוך במהלך העצרת טקס הטלת קללה על ראש הממשלה נתניהו ועל מנכ"ל משרדו כמי שאחראים לחילול כבוד המתים. אך לבסוף אירוע מסוג זה לא התקיים.

   

  ובשטח: מהממצאים עד כה עולה כי כל הקברים שנחפרו עד כה הם קברי פגאנים. הארכיאולוגים, הממונים על החפירות, קבעו זאת על פי סוג הקבורה ואבני הקבורה, ולכן בוודאות מוחלטת הם טוענים כי אלו אינם קברי יהודים. עובדי רשות העתיקות סיימו הערב (יום א') לחפור את רוב הקברים במתחם בית החולים ברזילי, ועד כה לא נמצאו במקום קברי יהודים. העבודות באזור עדיין נמשכות ועל פי ההערכות הן יסתיימו במהלך הלילה. 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המהומות בירושלים הערב
  צילום: נועם מושקוביץ
  מומלצים