שתף קטע נבחר

קמפיין החרם צובר תאוצה: 'לגדוע את ההתנחלויות'

מושלי הרשות הפלסטינית הפצירו באזרחים ובסוחרים לשתף פעולה, מאות פעילים מסתובבים כבר ברחבי הגדה, וברמאללה בטוחים שהמאבק יישא פרי. "אנו מסוגלים לנהל את המערכה הכלכלית הזאת", הבהיר מושל ירושלים ברשות הפלסטינית

מאות פעילים יצאו היום (ג') להפיץ ברחבי השטחים את החוברת הקוראת לפלסטינים להחרים את מוצרי ההתנחלויות. הרשות הפלסטינית קיימה מסיבות עיתונאים, תדריכים וטקסים, ומושלי האזורים הפצירו בציבור לשתף פעולה עם הקמפיין "אתה ומצפונך" - שאמור להגיע לכל בית ובית.

 

  • לחצו כאן לרשימת כל המוצרים וצפייה בחוברת המלאה 

 

מושל בית לחם, עבד אל-פתאח חמאייל, אמר כי הקמפיין הוא קפיצת מדרגה איכותית במאבק הפלסטיני

במסגרת "המלחמה הפתוחה נגד הכיבוש". לדבריו, "המטרה שלנו היא לגדוע את ההתנחלויות שכל יום פוגעות בגופנו וגוזלות את משאבינו".

 

מושל שכם, ג'יברין אל-בכרי, טען כי החרם הביא עד כה לסגירתם של 17 מפעלים בהתנחלויות, וקרא לציבור הפלסטיני ובעיקר לסוחרים לכבד את החוק החדש.


בכפר סלפית שבשומרון לא הסתפקו רק בהחרמת המוצרים (צילום: AP)

 

פעילים פלסטינים הביעו תקווה כי הקמפיין יגרור אחריו את המוני הפלסטינים, וכי הוא יסייע להחלשת ההתנחלויות - ובכך גם להצלחת המשא ומתן המדיני, שהפלסטינים רואים את ההתנחלויות כמכשול העיקרי להתקדמותו.

 

הקמפיין לא דילג גם על הבירה. במסיבת עיתונאים בא-ראם שצפונית-מזרחית לירושלים, אמר מושל ירושלים

ברשות הפלסטינית, עדנאן אל-חוסייני, כי הקמפיין חשוב מפני שהוא מדגיש את הניצול שממנו סובל העם הפלסטיני.

 

"אני קורא לכל האזרחים ולכל העולם להחרים את מוצרי ההתנחלויות שהעולם קבע כי הן אינן חוקיות", אמר אל-חוסייני, "אנו מסוגלים לנהל את המערכה הכלכלית הזאת". בכנס השתתפו גם המופתי של הרשות הפלסטינית, השייח מוחמד חוסיין, ובכירי הרשות באזור ירושלים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים