שתף קטע נבחר

הרב לבנון מבהיר: אי אפשר לשנות את הטבע

רבה של אלון מורה אסר על אשה "לרוץ" למזכירות היישוב ועורר סערה גדולה. היום הוא מבהיר את עמדתו בסוגיית מעורבות נשים במרחב הציבורי, לראשונה ב-ynet: "האישה נוטלת על עצמה בעיקר תפקידי פנים. אם באים כל החכמים לשנות אופי טבעי של גברים ונשים - לא יעלה בידם. הטבע חזק מכל גורם"

"ציבור אינו נבנה מגברים ונשים. ציבור נבנה ממשפחות. המשפחה הישראלית, זוהי אבן היסוד אשר ממנה ניתן ליצוק תשתית בריאה לאומה", כך כותב היום (ב') רבה של אלון מורה, אליקים לבנון, במזכר המפורסם לראשונה ב-ynet ובו הוא מסביר את פסיקתו לתושבת היישוב שלא להתמודד בבחירות למזכירות אלון מורה. תשובת הרב פורסמה כאן אתמול לראשונה ועוררה סערה גדולה במגזר הדתי.

 

במאמר שמפרסם היום הרב לבנון הוא מבקש להבהיר את עמדתו ביחס לשאלת מעמד הגברים והנשים בציבוריות הישראלית. לדבריו, "המשפחה פועלת כגוף אורגני שלם, על כל מרכיביו. בתוך המשפחה נעשים הבירורים הרעיוניים, שם נקבעת הדרך החינוכית וקווי היסוד להמשך התפתחותה. מתוך כך, נעשית חלוקת התפקידים, כאשר הבעל נוטל על עצמו חלק מהתפקידים, בעיקר תפקידי חוץ, והאשה נוטלת על עצמה תפקידים אחרים, בעיקר תפקידי פנים".

 

הרב לבנון מבהיר מדוע פסיקתו מתאימה ליישובו: "קהילת אלון מורה מתנהלת מתוך שאיפה וחתירה ליצירת חיים ציבוריים בריאים, בשיתוף פעולה מלא בין הסמכות ההלכתית, רב היישוב, לבין הסמכות הניהולית - הועד המקומי של האגודה השיתופית".

 

לדבריו, "הנחיית חכמי ישראל לדורותיהם השכילה לתת מקום וביטוי נאות למשפחה הישראלית ולאגפיה. אם באים כל החכמים לשנות

 אופי טבעי של גברים או נשים, לא יעלה בידם, מפני שלעולם חזק הוא הטבע מכל גורם אחר. על פי נתונים אלה, הנני מנחה את תושבי אלון מורה. כך פועל הועד המקומי וכך פועלות הועדות השונות. לדוגמא: ועדת קליטה, ועדת חינוך, ועדת תרבות ועוד מובלות בעיקר על ידי נשות היישוב, בהצלחה רבה. ועדת ביטחון לעומת זאת, פועלת בהרכב גברי".

 

"כולנו אמונה", מסכם הרב לבנון, "שקהילת אלון מורה תמשיך לשגשג ולפרוח על פי הדרך המתאימה לה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אילן מרסיאנו
הרב לבנון. הבעל - שר החוץ
צילום: אילן מרסיאנו
מומלצים