שתף קטע נבחר

ארה"ב: מביעים צער על ההרוגים בהשתלטות

בניגוד למדינות שגינו את ישראל, הסתפקה ארצות-הברית בהודעה בה היא מביעה צער על ההרוגים והפצועים: "מנסים לברר את הנסיבות שגרמו לטרגדיה"

במדינות רבות בעולם מגנים בחריפות את ישראל ואף זימנו שגרירים, אך ארה"ב מסתפקת בתגובה מינורית יחסית ערב ביקורו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בוושינגטון. הבית הלבן פרסם בצהריים (יום ב') הודעה בה נאמר כי הוא מביע צער עמוק על אובדן חיים ועל הפצועים בהשתלטות על הספינות המשט שהיו בדרכן לעזה.

 

"ארצות-הברית מצטערת על אובדן החיים ועל סבלם של הפצועים, ומנסה להבין את הנסיבות שגרמו לטרגדיה הזו", אמר דובר הבית הלבן. בניגוד לעמיתו הטורקי, החליט ראש הממשלה נתניהו להמשיך לפי שעה בביקורו בקנדה כרגיל, והוא אמור להיפגש היום עם ראש הממשלה, סטיבן הרפר. מחר הוא אמור להיפגש עם נשיא ארה"ב, ברק אובמה.

 

בינתיים, נמשכים הגינויים לישראל בעולם. נשיא צרפת, ניקולא סרקוזי, גינה "את השימוש חסר הפרופורציה בכוח" של חיילי צה"ל נגד אנשי המשט הבינלאומי לעזה. בהודעה שהוציא ארמון האליזה נאמר, כי "הנשיא הביע את תדהמתו מהתוצאות הטרגיות של הפעולה הישראלית".

 

שר החוץ הבריטי, ויליאם הייג, אמר: "אני מצר על אובדן החיים במהלך יירוט המשט לעזה.

 יעצנו באופן עקבי נגד נסיונות להגיע לעזה בדרך זו בשל הסיכונים הכרוכים בכך. אך בה בעת על ישראל לפעול בריסון ובהתאם למחויבויות בינלאומיות. חשוב לעמוד ראשית על העובדות בנוגע לתקרית הזו, וחשוב לוודא האם נעשה די כדי למנוע מוות ופציעות".

 

גם בעמאן גינו את ישראל. ירדן טענה, כי "לפשע הנורא אין הצדקה". בהודעה של דובר הממשלה נאמר: "העובדה שאזרחים היוו מטרות היא פשע שאנו מגנים בחריפות". בנוסף, זומן השגריר הישראלי בעמאן, דני נבו, לשיחה במשרד החוץ הירדני.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ההשתלטות על הספינה
צילום: AP
ספינה שהובאה לאשדוד
צילום: אבי רוקח
מומלצים