שתף קטע נבחר

לבני: אני מסבירה לעולם כמו משוגעת - והשרים?

יו"ר האופוזיציה מאוד התאמצה להיצמד לקונצנזוס והבהירה ל-ynet כי "כרגע יש קרב. אני מייצגת את ישראל ומגינה על צה"ל". ובכל זאת, לא יכלה להימנע מביקורת על ההסברה ביום המדמם: "אני רצה כמו משוגעת בין האולפנים הזרים, לא ראיתי נציג רשמי"

היום המדמם אמנם רחוק מסיומו, אבל יו"ר האופוזיציה החליטה לומר כמה דברים. בשיחה עם ynet, מתחה ציפי לבני אחר-הצהריים (יום ב') ביקורת מרומזת על התפקוד הלקוי של ההסברה הישראלית במהלך מבצע ההשתלטות שהסתבך על הספינות שהשתתפו במשט לעבר עזה - וגבה לפחות עשרה הרוגים, ועשרות פצועים. "אני רצה היום כמו משוגעת ממקום למקום", אמרה. "התרוצצתי בין האולפנים הזרים בירושלים - אך לא ראיתי אף נציג ישראלי רשמי שיצא למסע הסברה".

 

דם בלב ים - כותרות אחרונות ב-ynet:

 

לבני השאירה בשעות הבוקר הודעה לראש הממשלה, בנימין נתניהו, אולם עד כה לא שוחחה עימו. היא כן הצליחה לשוחח עם שר הביטחון, אהוד ברק, עם המשנה לראש הממשלה, משה יעלון, ועם שר החוץ, אביגדור ליברמן. "מבחינתי, אני מייצגת את מדינת ישראל", הבהירה. "אני לא נכנסת לפרטים, ומגינה על חיילי צה"ל. זה הדבר הנחוץ כרגע".

 

לבני הסבירה בקווים כלליים את העקרונות המנחים אותה בהסברה: "צריך להחזיר את הקונטקסט לתוך השיח, והוא: החמאס לא מקבל את תנאי הקוורטט, והפעולה היא לא ענישה קולקטיבית. הם עשו פרובוקציה, ולא ניסיון להעביר ציוד הומינטרי".

עוד הוסיפה: "אני לא יודעת לאן הגלים של האירוע הזה יגיעו".

 

לבני סירבה לתקוף ישירות את התנהלות הגורמים הרשמיים שאמורים לטפל במשבר שנוצר סביב המשט. "היום אני עוסקת בהגנה על מדינת ישראל", חזרה והבהירה, "אני לא עוסקת בביקורת פנימית. יהיה מספיק זמן לברר את כל שאר הדברים. כרגע יש קרב, ותוך כדי קרב נלחמים ביחד ולא מפנים אש פנימה. צריך להמשיך במדיניות שנקבעה בממשלה הקודמת, וזו מדיניות שלא נותנת לגיטימיות לחמאס, אך מנסה להגיע להסדר עם הרשות. אסור לתת לגיטימיות לחמאס ולא לשחק לידי הפרובוקציות של הצד השני".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"נלחמים ביחד ולא מפנים אש פנימה"
צילום: ליאור מזרחי
אחד הפעילים מהמשט מפונה
עמוס בן גרשום, לע"מ
אחד מנוסעי "מרמרה" חמוש בסכין
מומלצים