שתף קטע נבחר

אובמה: מבין את נתניהו, לבדוק העובדות במהרה

נשיא ארה"ב שוחח בטלפון עם ראש הממשלה ודן עימו באירועי הדמים במשט לעזה. אובמה ביקש מנתניהו לחקור במהרה את התקרית ואמר שהוא מבין את החלטתו לדחות את פגישתם

נשיא ארצות הברית אמר הערב (ב') לראש הממשלה בטלפון שהוא מבין את החלטתו לדחות את פגישתם בשל אירועי הדמים במשט לעזה. ברק אובמה קרא לבנימין נתניהו "לבדוק את העובדות במהרה" כדי לברר את נסיבות התקרית על הספינה "מרמרה".

 

מרחץ דמים במשט - כותרות אחרונות ב-ynet:

 

נתניהו הוזמן לוושינגטון בשבוע שעבר, במהלך פגישה שקיים עם ראש צוות הבית הלבן, רם עמנואל, שביקר בישראל. אולם בעקבות ההתפתחויות האחרונות החליט נתניהו, הנמצא בקנדה, לקטוע את ביקורו המתוכנן בצפון אמריקה.

 

אובמה שוחח עם נתניהו בטלפון במשך רבע שעה וקיבל ממנו עדכונים על התקרית במשט. בתום השיחה פרסם הבית הלבן הודעה בשם הנשיא האמריקני. "הנשיא אמר שהוא מבין את החלטת ראש הממשלה לשוב מיד לישראל כדי להתמודד עם אירועי היום", נמסר מוושינגטון.


"פעולה של חמאס". נתניהו והרפר, הערב (צילום: AP)

 

"שניהם סיכמו לקבוע מועד חדש לפגישתם בהזדמנות הראשונה. הנשיא הביע צער על אובדן החיים בתקרית וכן הביע דאגה לפצועים, שרבים מהם מקבלים טיפול רפואי בבתי חולים בישראל. הנשיא גם קרא הדגיש את החשיבות של הבנה מהירה של כל העובדות והנסיבות של האירועים הטרגיים", אמרו בבית הלבן.

 

בהודעה רשמית מלשכת נתניהו נמסר ש"ראש הממשלה שוחח בטלפון עם נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, וסיפר לו על הנסיבות שבגינן נאלץ להקדים

את שובו לישראל. שני המנהיגים קבעו לתאם פגישה במועד מאוחר יותר, וכן שהצוותים המקצועיים יעמדו בקשר הדוק לגבי האירועים וההתפתחויות האחרונות באזור".

 

לפני חזרתו לארץ הופיעו נתניהו ועמיתו הקנדי סטיבן הרפר לעיניי מצלמות הטלוויזיה. נתניהו התייחס לתקרית הימית ואמר כי: "זו היתה פעולה של חמאס שנתמך על ידי איראן. ביקשנו להעביר את כל המטען ההומניטרי לתוך עזה לאחר שנבדוק אותו, כשמניעת הגעתן הישירה של הספינות לתוך הרצועה נועדה להגן על אזרחיה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הביע צער. אובמה
צילום: הבית הלבן
חוזר הביתה. נתניהו בקנדה
צילום: רויטרס
מומלצים