שתף קטע נבחר

גם ליברמן תומך: ועדת חקירה עם משקיפים זרים

בראיון ל-ynet, אמר שר החוץ כי "ישראל לא צריכה לפחד משום ועדת בדיקה, ואמרתי זאת גם לראש הממשלה. יש להקים ועדת חקירה בראשות משפטן ישראלי בכיר". בנוגע לספינה "רייצ'ל קורי", הבהיר ליברמן: "לא ניתן לה להגיע לחופי עזה"

"לא מפחד משום ועדה". שר החוץ אביגדור ליברמן קורא היום (ה') להקמת הקמת ועדת חקירה ישראלית, עם נוכחות של משקיפים זרים. ליברמן אמר זאת שעה קלה לאחר שבנימין בן אליעזר הודיע כי הוא תומך בהקמת ועדת חקירה בינלאומית.

 

פרשת המשט: הכותרות האחרונות ב-ynet

 

בראיון ל-ynet אומר ליברמן כי "אנחנו לא צריכים לפחד משום ועדת בדיקה. אמרתי לראש הממשלה עוד בקנדה שלא צריך לפחד, אלא להקים ועדת חקירה פתוחה ושקופה בראשות משפטן ישראלי בכיר, כמו הנשיא לשעבר של בית המשפט העליון, מאיר שמגר, דניאל פרידמן או אמנון רובינשטיין. אם ירצו לשתף משקיפים זרים - נשתף אותם".

 

ליברמן התייחס גם לעימות הבינלאומי הצפוי, עם התקרבה של הספינה האירית "רייצ'ל קורי" לחופי עזה: "משרד החוץ נמצא בקשר שוטף עם גורמים באירלנד ועם השגריר שלהם כאן. אנחנו מציעים להם הצעות קונסטרוקטיביות איך למנוע את הגעת הספינה והעימות, אבל לא ניתן לספינה האירית להגיע לחופי עזה. הסברנו זאת לאירים".

 

בתשובה לשאלה האם ימליץ לראש הממשלה על פעולה בכח נגד הספינה, חזר ליברמן על דבריו ואמר: "לא ניתן לספינה האירית להגיע לחופי עזה". שר החוץ הישראלי התייחס גם לתהליך להפקת הלקחים מהשתלטות שייטת 13 על ה"מרמרה" הטורקית: "צה"ל וחיל הים מפיקים לקחים ואין ספק שלספינה הבאה הם יהיו הרבה יותר מוכנים מלספינות הקודמות".

 

ליברמן תקף את מועצת זכויות האדם של האו"ם, בעקבות החלטתה על חקירה בינלאומית בפרשת המשט: "זהו גוף שאסור להתייחס אליו. ראינו כבר את המושג זכויות האדם אצל השופט גולדסטון, שאחראי ל-18 פסקי דין מוות במשטר האפרטהייד של דרום אפריקה".

 

שר החוץ לא מודאג מהידרדרות היחסים עם ארצות-הברית והוא אופטימי גם בעקבות הצהרת סגן הנשיא ג'ו ביידן, שאמר כי תקיפת

המשט אינה "ביג דיל". "ההודעות האחרונות של פקידי הממשל בוושינגטון היו הודעות מאוד ברורות ומאוד אובייקטיביות. אמנם יש בעיות ואיננו רואים הכל עין בעין עם ארצות-הברית, אבל אני לא מודאג".

 

שר התמ"ת בן-אליעזר אמר הבוקר בישיבת שרי העבודה כי יש להקים ועדת חקירה בינלאומית בגלל ש"אין לנו מה להסתיר, וצריך להרגיע את הביקורת העולמית". בן-אליעזר גם תקף את התנהלות ההסברה הישראלית וכינה אותה "בושה וחרפה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ליברמן. לא מפחד
צילום: מתי אלמליח
מומלצים