שתף קטע נבחר

שבוע חרם בשבדיה: לא יפרקו ספינות מישראל

הגינויים לישראל מסביב לעולם יורדים לפסים מעשיים: איגוד עובדי הנמלים בשבדיה הכריז על חרם במהלכו לא יטפלו בספינות ישראליות בשל "המתקפה הנפשעת על משט השלום"

עובדי הנמלים בשבדיה הודיעו היום (שבת) כי יחרימו במשך שבוע ספינות וסחורות ישראליות במחאה על ההשתלטות על המשט לרצועת עזה בתחילת השבוע. הארגון אף קרא לאיגודים נוספים להצטרף להחרמת סחורות המגיעות מישראל.

  

דובר איגוד עובדי הנמלים, פיטר אנרבק, מסר כי החרם יהיה בתוקף בין 15 ל-24 ביוני. "אם ספינה ישראלית תגיע, אנחנו לא נטפל בה", הבהיר.

 

באיגוד הנמלים השבדי חברים 1,500 עובדים, שלטענת אנרבק תומכים בארגון "ספינות לעזה" שארגן את המשט, ומגבים את ההחלטה על החרם. בהודעה רישמית שפרסם הארגון, נטען כי ההחלטה התקבלה על רקע "המתקפה הנפשעת חסרת התקדים על משט פעילי השלום לעזה. כמה מהמשתתפים נהרגו מאש ישראלית, ואחרים נעצרו ללא סיבה".

 

בנוסף, קרא איגוד הנמלים לארגוני עובדים ומוסדות אחרים להצטרף ליוזמה ולהחרים את ישראל - תוך דרישה כי תכבד את החוק הבינלאומי, וכי הקהילה הבינלאומית תמצה עמה את הדין. "עליה להסיר את המצור מעל עזה באופן מיידי", נכתב בהודעה.

 

אנרבק הדגיש כי עדיין לא ברור עד כמה ישפיע החרם על המסחר בין ישראל לשבדיה, משום שלא כל הסחורות והמוצרים מזוהים כישראלים. "זה לא כל כך פשוט לזהות מהיכן מגיעה הסחורה, לכן יש לנו עבודה רבה לעשות בתחום", הסביר.

 

בימים האחרונים התגברה מאוד העוינות לישראל בעולם, אחרי שהמשט לעזה נעצר בכוח.

הבוקר ביקשה וייטנאם מהנשיא שמעון פרס, לדחות למועד אחר ביקור שהיה אמור לערוך בשבוע הבא במדינה. פרס נענה לבקשה וטרם נקבע מועד חדש לביקור.

 

בראש המאבק הבינלאומי ניצבת טורקיה, שרוב ההרוגים הם אזרחיה, אך מדינות נוספות הביעו מחאה בדמות זימון שגרירים למשרדי החוץ. ניקרגואה אף הודיעה על ניתוק היחסים עם ישראל, ודרום אפריקה החזירה את השגריר מתל-אביב להתייעצויות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הסיבה לחרם. ה"מרמרה"
צילום: רויטרס
מומלצים