שתף קטע נבחר

יצחק תשובה: "אפרוש בקרוב מעולם העסקים"

איש העסקים מתכנן להעביר את השרביט לבנו אלעד ומודיע: "אני מתכוון להתפנות לחיים ציבוריים, אבל לא ארוץ לכנסת". בעקבות התחזיות לגילוי מצבורי גז טבעי רבים בישראל, אומר תשובה: "גילויי הגז הפכו למרכז עסקיי היום"

"אפרוש בקרוב מעולם העסקים ואשאיר את הניהול בידי בני אלעד". כך מגלה איש העסקים יצחק תשובה ל"ממון".

 

אתה מתכוון ללכת לפוליטיקה?

"אני מתכוון להתפנות לחיים ציבוריים, אבל לא ארוץ לכנסת. אעשה הכל בהתנדבות למען הציבור. המטרה שלי תהיה לבנות עתיד טוב יותר, תוך שילובם בעבודה של החרדים ובני המיעוטים עד לשוויון מלא, יישוב הנגב, מציאת פתרונות מים באמצעות התפלה ועוד. אקדיש כל זמני ומרצי לכך, אך לא בפוליטיקה".

 

כמו עזריאלי, גם הונך ילך לציבור?

"בהחלט. אתרום מהוני לטובת הציבור, אבל עוד לא גיבשתי את הדרך המדויקת לעשות זאת".

 

איך אתה מסביר את ההצלחה שלך בתחום הגז דווקא בתקופה של משבר כלכלי באירופה?

"כמי שהתחיל מלמטה, כילד בן 12 שהיה חייב לצאת לעבוד ולפרנס את משפחתו, אני חש מחויבות למדינה. כדי להצליח, צריך הרבה אמונה, התמדה וחזון. הכל מתחיל ונגמר שם".

 

בעקבות התחזיות לגילוי מצבורי גז טבעי רבים בישראל, אומר תשובה: "גילויי הגז הפכו למרכז עסקיי היום". ל"ממון" נודע כי קבוצת דלק ונובל אנרג'י החלו לפעול לחיפושי גז גם מחוץ לישראל. השותפות נוטלת חלק בחיפושי גז בשדה מול חופי קפריסין, באזור שנקרא "בלוק 12".

 

דו"ח של הממשל האמריקני, שבוחן את כמויות הגז והנפט שעדיין לא התגלו בעולם, מעריך כי באזור הים התיכון, הכולל גם את ישראל, מצרים וקפריסין, יש פוטנציאל לאיתור של כ-1.7 מיליארד חביות נפט. הדו"ח של מכון הסקרים הגיאולוגיים של הממשל האמריקאי (U.S. Geological Survey) מאשר שבשכבות הקרקע מתחת לפני הים התיכון יש פוטנציאל גדול לנפט.

 

הכתבה פורסמה במוסף "ממון" של "ידיעות אחרונות"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יצחק תשובה פלאזה ניו יורק
מומלצים