שתף קטע נבחר

בפיקוד העורף מרגיעים: יש מספיק ערכות מגן

ראש מנהלת ערכות המגן, אל"מ יוסי סגיב, אומר בעקבות הפרסום על העומס במוקד החלוקה של הדואר: "הציבור צריך להירגע, חכו שבוע-שבועיים ויענו יותר מהר לשיחה". הערים הלחוצות ביותר: אשדוד, אשקלון וחיפה. העיר הכי אדישה: ת"א

ראש מנהלת ערכות המגן בפיקוד העורף, אל"מ יוסי סגיב, מבקש לעשות סדר בבלגן חלוקת ערכות המגן, בעקבות הכתבה שפורסמה אתמול ב-ynet על עומסים כבדים במוקד 171 - מוקד דואר ישראל, המשמש, בין היתר כמוקד חלוקת ערכות המגן. "הציבור צריך להירגע", אמר היום (ג') האל"מ ל-ynet, "יש מספיק ערכות. אם לא ענו לשיחה, חכה שבוע או שבועיים, אז יענו יותר מהר".

 

 

פיקוד העורף מפעיל כיום שמונה תחנות חלוקה פעילות, מתוכן שש תחנות קבועות: שתיים באשדוד,שתיים ברמת גן וושתיים בראשון לציון. שתי תחנות נוספות הן ניידות ועוברות במוסדות ומקומות עבודה.

 

כדי שערכה תגיע לאזרחים עד הבית, הם נדרשים לפנות למוקד של הדואר, ולשלם 25 שקלים. אולם לאור מצבה המדיני המעורער של ישראל בעת האחרונה, חלה עליה תלולה בכמות הפניות למוקד, עד כדי כך שבמקום 3,000 פניות ליום, כפי שהעריכו תחילה, המוקד מקבל 12,000 עד 20,000 פניות ביום ומתקשרים רבים נותרים ללא מענה.

 

לפי אל"מ סגיב, במוקד 171 מתקבלות גם פניות הקשורות בענייני הדואר, ואינן קשורות כלל לערכות המגן, ולכן אחד הלקחים שיילמדו מהמשבר הוא פתיחת מוקד נפרד לחלוקת ערכות המגן.

 

"למוקד הנוכחי מגיעות פניות גם לתשלום הארנונה, או לשליחת מברק לחתונה", אמר סגיב, "לאחרונה חנכנו תחנת מידע חדשה עם ארבעים עובדים, ובקרוב יוקצה מספר טלפון נפרד לעניין החלוקה, מה שאמור לייעל אותה בצורה משמעותית. לקח נוסף שלמדנו מהסיפור הוא שעלינו לפרוס פריסה רחבה יותר של תחנות חלוקה וכן להעמיק את הידע של עובדי הדואר בנושא".

 

מאז הוכרז מבצע החלוקה, בחודש אפריל, חולקו כבר 6% מהערכות. אל"מ סגיב מסר, כי בעקבות פרשת המשט לעזה עלה קצב החלוקה ל-10,000 ערכות ליום, אולם כבר השבוע הוא ירד ל-6,000. לדבריו, הערים ה"לחוצות" ביותר הן אשדוד, אשקלון, חיפה והקריות ואילו העיר ה"אדישה" ביותר היא תל אביב.

 

אל"מ סגיב מבטיח, כי "עכשיו, כשזיהינו את נקודת התורפה של הדואר, אנו בטוחים שעד אוגוסט המצב יתייצב. אך גם הציבור צריך לדעת שלא מדובר במבצע, אלא בפרויקט שאמור להיפרש על פני תקופה ארוכה. הפרטת השירות הזה לציבור חסכה למדינה בין 30-40 מיליון שקלים ולכן זה היה כדאי ".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים